Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 23 kwietnia 2025 14:25
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Operacja kolano. Wycięli pacjentowi nie to, co trzeba

Zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. zł domaga się przed sądem od Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu 48-letni mieszkaniec gm. Zamość. Mężczyzna miał zoperowane kolano, jednak nie w tym miejscu, gdzie zachodziła potrzeba.
Operacja kolano. Wycięli pacjentowi nie to, co trzeba

Mężczyzna miał kłopot z lewym kolanem. – Na środku pojawiła się gula, która zaczęła mi z czasem przeszkadzać do tego stopnia, że nie mogłem wyprostować kolana – wspomina pan Robert.

Reklama

Z tym problemem zgłosił się osiem lat temu do lekarza rodzinnego, a ten skierował go do ortopedy. Ten ostatni zlecił wykonanie rezonansu magnetycznego. Z opisu przeprowadzonego badania wynika, że zmiana, z którą zgłosił się do lekarza pan Robert, to torbiel powstała na bazie pęknięcia łąkotki.

Błąd na skierowaniu

Po zapoznaniu się z wynikami badania, leczący 48-latka ortopeda zadecydował, że konieczna jest operacja. Ale na skierowaniu do szpitala, wystawionym w poradni, która nie była jednostką działającą w strukturach zamojskiego szpitala, pojawiło się... inne rozpoznanie. W dalszym ciągu chodziło co prawda o torbiel, ale pod kolanem, a konkretnie w dole podkolanowym.

Z takim właśnie rozpoznaniem mieszkaniec gm. Zamość trafił na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej zamojskiego szpitala przy ul. Peowiaków. Operujący go specjalista nie znalazł żadnej torbieli w dole podkolanowym, bo jej tam po prostu nie było. Wszystko przez błędnie podane na skierowaniu rozpoznanie, którego na miejscu nikt nie zweryfikował. Jak zapewnia pan Robert, od momentu przyjęcia go do szpitala do zabiegu żaden lekarz go nie badał.

Według pokrzywdzonego, brak nadzoru nad planowanym i przeprowadzonym zabiegiem spowodował, że narażono go na cierpienie związane z operacją, co do której nie było żadnych wskazań. Mężczyzna podnosi, że przez ten zbędny zabieg narażono go na ból i niepotrzebne leczenie. Pan Robert nigdy nie miał torbieli dołu podkolanowego, więc nieporozumieniem było umieszczenie takiego rozpoznania na skierowaniu do szpitala, a następnie powielanie go w dokumentacji lekarskiej i zakwalifikowanie do zabiegu.

W sądzie i prokuraturze

Po niecałych trzech latach pacjentowi usunięto właściwą torbiel, ale już nie w Zamościu, tylko w Nałęczowie. Przed Sądem Okręgowym w Zamościu mieszkaniec gm. Zamość domaga się z powództwa cywilnego od Zamojskiego Szpitala Niepublicznego wypłaty zadośćuczynienia w kwocie 100 tys. zł.

To nie koniec.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 23.08.2017 08:49
W 2003 roku po wypadku.ze złamaną wylądowałem w tym szpitalu i po trzech dniach pobytu zostałem przez ordynatora wypisany

Reklama
jasiek 22.08.2017 17:14
Podać nazwisko aby pacjenci omijali szerokim łukiem takich konowałów

 

 

Reklama
Reklama
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
ReklamaBaner w Dodatku 690x690 firmy Gadu Gadu
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: POlskaTreść komentarza: nic nie będzieData dodania komentarza: 23.04.2025, 12:14Źródło komentarza: Czternasta emerytura. Wiemy, że będzie i w jakiej wysokościAutor komentarza: PolakTreść komentarza: bolszewickie "media"Data dodania komentarza: 23.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Żałoba narodowa. Co można w sobotę? Czy będą kary za zabawę na weselu?Autor komentarza: ImeTreść komentarza: Tak samo jak powierzać nieodpowiedzialnym narcyzom swoje (publiczne) pieniądze.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 11:45Źródło komentarza: Chcą odwołać Radę Miejską i burmistrza Hrubieszowa. Czy znowu będzie referendum?Autor komentarza: DemokracjaTreść komentarza: "Każdy chciałby mieć takiego burmistrza" no właśnie jak widać to jednak nie każdy. Pracujący mieszkańcy spłacają teraz długi zaciągane przez Majewską, wypłacają odprawy i odszkodowania zasądzane przez sądy pracy, finansują pensje ojca, męża i bliskich znajomych pani burmistrz, opłacają wyjazdy, gale, statuetki, symboliczne otwarcia i inne bzdety, które nie przynoszą miastu i jego mieszkańcom żadnych wymiernych korzyści. Czy takie wydawanie publicznych pieniędzy jest OK ? Przez ten rok władze miasta bardzo dobitnie pokazały co tak naprawdę się dla nich liczy i dlatego mieszkańcy powinni mieć możliwość aby ocenić to w drodze referendum.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 11:38Źródło komentarza: Chcą odwołać Radę Miejską i burmistrza Hrubieszowa. Czy znowu będzie referendum?Autor komentarza: ramboTreść komentarza: To jest przystanek bardziej niz dworzec, ale mniejsza o to. Śmieszne jest to oficjalne otwarcie, chyba tylko dla promocji burmistrzyni, bo kłębia się nad nią ciemne chmuryData dodania komentarza: 23.04.2025, 10:13Źródło komentarza: Hrubieszów: Organizują symboliczne otwarcie dworca, który działa już od rokuAutor komentarza: OnaTreść komentarza: Sto procent finansowania to mało spotykana sytuacja. Gratulacje.Data dodania komentarza: 23.04.2025, 10:12Źródło komentarza: Hrubieszów: Organizują symboliczne otwarcie dworca, który działa już od roku
ReklamaAdvertisement
Reklama