4 lipca 1944 r. Niemcy zabili w Rapach pod Biłgorajem 64 polskich partyzantów, w tym żołnierzy schwytanych po bitwie pod Osuchami. W 76. rocznicę tragicznych wydarzeń w Biłgoraju uczczono pamięć bohaterów.
Muzeum Starej Fotografii zaprasza na wystawy: "Ostatni ordynat i jego najbliżsi" oraz "By Zamość był jak z bajki...". Otwarcie 17 lipca o godz. 16.30.
Co to za armia, która walczy z niemowlętami? – pytają o Ukraińską Powstańczą Armię świadkowie rzezi wołyńskiej.
Jesienią na grodzisku w Posadowie mają pojawić się archeolodzy. Może ich odkrycie przyczyni się do popularyzacji turystycznej tego miejsca.
12-metrowy maszt stanie przed budynkiem starostwa. Ma upamiętniać 100-lecie Bitwy Warszawskiej.
Łukasz Krawczyk, młody regionalista i pasjonat z Hrubieszowa, wiernie rekonstruuje przedwojenną zabudowę tego miasta.
Dzieje pewnego zgromadzenia, które zostało obłożone przez papieża klątwą.
Podczas rewitalizacji budynku Zamojskiej Akademii natrafiono na nieznane dotąd barokowe polichromie. Malowidła są związane z Akademią. To może być atrakcja dla turystów.
Tato, Mama ciągle powtarzała, że jeśli żyjesz, to nas odnajdziesz. I ja w to wierzyłam. Czy na Syberii, czy na Ziemiach Odzyskanych czekałam na Twój powrót.
Mieszkańcy Majdanu pamiętają o tym, że ta część miasta miała kiedyś odrębny charakter, że była wsią – mówi Bolesław Kornaś, przewodniczący zarządu osiedla Majdan.
W niedzielę 14 czerwca w Posadowie upamiętniono 76. rocznicę tragicznych wydarzeń pod Posadowem, Rzeczycą i Żulicami.
Kolejna, 19 już kolumna stanęła na placu drogi krzyżowej przy tomaszowskim sanktuarium. Poświęcona jest pamięci o rzezi wołyńskiej. Ustawiono ją w 76. rocznicę zbrodni w Zatylu w gm. Bełżec.
Wisława i Paweł Trzcińscy z Biłgoraja jak rodzina Ulmów z Podkarpacia.
Ulica Zamkowa w Zamościu może skraść serce.
Żeby grób nieznanego żołnierza wpisać do ewidencji, IPN potrzebuje dokumentów, a tych mieszkańcy Siemierza nie mają.