Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 11:26

Cena wirtualnego biura w Warszawie: oto prosty sposób, by zaoszczędzić!

Wirtualne biuro to coraz popularniejsza opcja dla firm, które chcą zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć swoją elastyczność. Zamiast wynajmować tradycyjną przestrzeń, właściciele decydują się korzystać z adresu i usług administracyjnych oferowanych przez dostawcę wirtualnego biura. Jak kształtują się ceny tego rozwiązania w stolicy Polski? Dlaczego warto zarejestrować firmę właśnie tam?
  • 04.06.2024 13:09
  • Autor: Grupa Tipmedia
Cena wirtualnego biura w Warszawie: oto prosty sposób, by zaoszczędzić!

Dlaczego wirtualne biura w Warszawie zyskują na popularności?

Virtual office to nic innego jak usługa outsourcingu obsługi biurowej. Pozwala ona przedsiębiorcom na korzystanie z dowolnego adresu bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu. Wirtualne biura oferują też szereg innych opcji, które mogą znacząco ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej swoim klientom.

Jedną z głównych korzyści tego rozwiązania jest wzrost zaufania ze strony partnerów biznesowych. Lokalizacja siedziby organizacji w centrum biznesowym kraju jest jasnym sygnałem, że nasza firma należy do grona prężnie rozwijających się, doświadczonych i rzetelnych wykonawców produktów lub usług. Właśnie z tego względu mając do wyboru oferty z różnych regionów kraju, warto rozważyć te miejsca, które położone są nieopodal rozpoznawalnych wieżowców: Verso Place, Warsaw Spire, Warsaw Trade Tower, Warsaw Unit, Skyliner czy Q22.

Cena biura wirtualnego w Warszawie

Koszt wirtualnego biura w Warszawie będzie różnić się, w zależności od szeregu czynników takich jak lokalizacja, zakresu oferowanych usług, marża oferenta oraz długość umowy. Na podstawie badań własnych przeprowadzonych w II kwartale 2024 roku opracowaliśmy następujące widełki cenowe:

  • Podstawowy pakiet – obejmuje prestiżowy adres, odbieranie poczty i informowanie o przesyłkach. Koszt takiego zestawu wynosi przeciętnie od 50 do nawet 200 złotych miesięcznie.
  • Pakiet rozszerzony – oprócz podstawowych usług, może zawierać również przekazywanie poczty, skanowanie listów czy dostęp do sal konferencyjnych kilka razy w miesiącu. Ceny wahają się w tym wypadku od 200 do 500 złotych.
  • Pakiet premium – oferuje pełny zakres usług, w tym obsługę telefoniczną, przestrzeń coworkingową oraz wsparcie kadrowe. Koszt takiego zestawu wynosi od 500 do nawet 1500 złotych miesięcznie.

Warto te stawki porównać do kwot wnoszonych za rzeczywistą przestrzeń biurową. Jak podaje portal officepoland.pl w 2023 roku czynsze wywoławcze w najbardziej prestiżowych budynkach biurowych w Centralnym Obszarze Biznesu (Śródmieście –  teren od Jana Pawła II do Krakowskiego Przedmieścia) mieściły się w przedziale od 18 do 27 EUR za metr kwadratowy.

Nieco taniej było w innych centralnych lokalizacjach: 15-23 EUR. Poza terenem centrum czynsze wywoławcze przyjmowały wartość między 10 a 16 EUR za metr kwadratowy – jak na tym tle wypada zatem cena wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum?

Cena, która może wynieść poniżej 30 złotych miesięcznie, jest tańsza niż wynajem choćby jednego metra kwadratowego fizycznego biura w stolicy.

Jak zaoszczędzić na wynajmie wirtualnego biura?

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować różne oferty dostępne na rynku. Często firmy oferują podobne usługi w odmiennych cenach, co wiąże się ze skalą działania, kosztami i innymi zmiennymi. Należy też dokładnie przemyśleć, jakie usługi są nam naprawdę potrzebne.

Może się okazać, że podstawowy pakiet w zupełności wystarczy, co pozwoli znacząco obniżyć koszty. Czasami warto podjąć negocjacje. Możliwość uzyskania rabatu jest realna zwłaszcza przy długoterminowej współpracy. Dobrze jest także wnikliwe przeczytać umowę. Niektóre z nich zawierają ukryte opłaty czy zadatki, które podnoszą ostateczne zobowiązanie firmy.


Cennik wirtualnego biura w Warszawie od Biznes Centrum

Artykuł sponsorowany