Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:54
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Region: Kulinarne szlaki na półmetku

Spotkania edukacyjno-promocyjne "Smakuj Lubelskie" znalazły się na półmetku. W czwartek 5 lipca odbyło się spotkanie w Biłgoraju, a w piątek 6 lipca w Janowie Lubelskim. Uczestnicy poznali walory produktów regionalnych, sposoby ich promowania i dystrybucji. Dowiedzieli się, dlaczego warto tworzyć szlaki kulinarne na terenie naszego województwa.
Region: Kulinarne szlaki na półmetku
Lubelska kuchnia jest wyjątkowa - przekonuje mistrz kuchni, Kamil Kotarski.

Autor: bw

W spotkaniach z cyklu "Smakuj Lubelskie" uczestniczyło kilkudziesięciu producentów, wytwórców żywności, były też panie z kół gospodyń wiejskich oraz miłośnicy lokalnych smaków z powiatu biłgorajskiego i janowskiego. Spotkania prowadziła znana prezenterka Dorota Gardias. Organizatorzy zachęcali do stawiania na zdrową kuchnię, wykorzystania świeżych, regionalnych produktów od lokalnych producentów, a także tworzenia kulinarnych szlaków na terenie województwa lubelskiego.

Szlaki kulinarne – produkt z przyszłością 

Szlaki kulinarne powstają w różnych rejonach Polski z potrzeby podkreślenia odrębności lokalnych kuchni, niezwykłych tradycji, specyfiki wytwarzania żywności. To nie tylko miejsca, gdzie produkowana jest żywność, ale przede wszystkim tradycyjne smaki i ludzie tworzący i kultywujący regionalną kuchnię i zwyczaje. Szlaki kulinarne to produkt turystyczny z przyszłością, bardzo chętnie wprowadzany do oferty biur turystycznych i planów zwiedzania przez indywidualnych podróżników. Prowadzą przez wiejskie zagrody, gospodarstwa, zajazdy, karczmy i wykwintne restauracje. To dowód, że na smakach regionalnych i lokalnych tradycjach można także dobrze zarobić.

 – Lubelszczyzna to nie tylko czyste powietrze i piękne krajobrazy, ale także zdrowa żywność. Chcemy wykorzystać ten potencjał. Dlatego bardzo dobrze, że ten program powstał i województwo lubelskie może być jego współorganizatorem – podkreślił członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski.

Więcej przeczytają Państwo w najnowszym numerze ''Kroniki Tygodnia'' i e-wydaniu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama