Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 13:50
Reklama
Reklama Baner A1 reklamowy Michała Mulawy

Biłgoraj: Mają wiedzę o historii Powstania Styczniowego

28 marca w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym. Najlepsi otrzymali nagrody.
Biłgoraj: Mają wiedzę o historii Powstania Styczniowego
Uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Konkurs został zorganizowany już po raz 32. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Powstaniu Styczniowym (1863-1864), z uwzględnieniem działań powstańczych na Lubelszczyźnie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku, jest więc jednym z najstarszych cyklicznie organizowanych konkursów dotyczących historii regionu.

Reklama

W tegorocznej edycji wzięło udział 58 uczniów z 12 szkół powiatu biłgorajskiego. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie. Pytania konkursowe przygotował Tomasz Brytan, a w tym roku również prowadził konkurs po raz pierwszy za pomocą aplikacji Kahoot.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych.

Indywidualnie: I miejsce – Emilia Zabłotnia – Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju; II miejsce – Julia Furmanek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju; III miejsce – Wiktoria Głaz – Szkoła Podstawowa w Dereźni Solskiej.

Drużynowo: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju; II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dereźni Solskiej; III miejsce – Szkoła Podstawowa w Hedwiżynie.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół średnich:

Indywidualnie: I miejsce – Andżelika Smoter – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju; II miejsce – Karol Łuczyn  – Katolickie Liceum w Biłgoraju.; II miejsce – Wiktor Banach – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju; III miejsce – Katarzyna Zawadzka – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju.

Drużynowo: I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju; II miejsce – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju; III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraj. 

Nagrody dla najlepszych uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Biłgoraju.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaWiesław Różyński baner w Dodatku Święta
ReklamaBaner w Dodatku 690x690 firmy Gadu Gadu
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxxTreść komentarza: Ten mieszkaniec niech się weźmie do roboty a jak nie ma to na rower i do Suśca na autobus czy busa a po drodze trochę mu głowę przewietrzy.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 23:51Źródło komentarza: Gm. Susiec: Paary odcięte od świata? Rzecznik Praw Obywatelskich z interwencją u starosty tomaszowskiegoAutor komentarza: magikTreść komentarza: NIE POMOGĄ! Jak nie masz znajomości i nie ODZIEDZICZYSZ pracy w urzędzie po rodzicach to choćbyś miał doktorat zostaje ci kasa w biedronce, nadal będziesz nikim.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 20:21Źródło komentarza: Jak studia podyplomowe mogą pomóc w przebranżowieniu się?Autor komentarza: PiwniczakTreść komentarza: Tomaszów Lubelski gdzie zazwyczaj Audi i VW doprowadzają do wypadków... A niby tylko Byymwu takie zue... Współczucia i powrotu do zdrowia.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 14:02Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Wypadek na ul. Lwowskiej. Volkswagen wjechał w kobietę na przejściu (ZDJĘCIA, FILM)Autor komentarza: W kaftanTreść komentarza: Zgłoś się do lekarza psychiatry bo widzę, że masz o 10 klepek mniej.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 13:08Źródło komentarza: Ratownik zaatakowany w Janowie Lubelskim i pod Biłgorajem. W Zamościu już zaczęli się uczyć samoobronyAutor komentarza: maxmix232Treść komentarza: Ciężko będzie odbudować komunikację publiczna w tym rejonie kraju, jeżeli jest to realne z uwagi na to że region się wyludnia z dwu powodów spadek urodzeń i coraz większą z roku na rok emigracja miejscowej ludności. Druga kwestia zdewastowanie kilkanaście lat temu transportu publicznego zmusiło ludzi do szukania innych sposobów przemieszczania się odzyskać ich jest wręcz niesposob.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 12:10Źródło komentarza: Gm. Susiec: Paary odcięte od świata? Rzecznik Praw Obywatelskich z interwencją u starosty tomaszowskiegoAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Debilstwo goni debilstwo by przykryć drożyznę i kłamstwa wyborcze dla frajerów LEMINGÓW.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 09:14Źródło komentarza: Szykuje się niezła awantura w Sejmie. O posiadanie marihuany
Reklama