Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:57
Reklama
Reklama

Tyszowce: To była niedziela dla Angeliki

Organizatorzy akcji "Niedziela dla Angeliki" w Tyszowcach liczyli, że sprzedadzą maksymalnie 300 biletów. Wejściówek zabrakło w połowie imprezy. Mieli cichą nadzieję, że uda zebrać się około 20 tys. zł. Zgromadzili dwa razy tyle. Zaskoczeń było więcej.
Tyszowce: To była niedziela dla Angeliki

Historia Angeliki Zińkiewicz, którą opisaliśmy na łamach "Kroniki Tygodnia" chwyciła czytelników za serce. Młoda kobieta, 29 kwietnia tego roku w hrubieszowskim szpitalu urodziła długo wyczekiwaną córeczkę. Kilka godzin po porodzie Angelika straciła przytomność. Okazało się, że ma krwiaka śródmózgowego lewej półkuli z przebiciem do układu komorowego. Zapadła w śpiączkę. Od czerwca jest Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym prowadzonym przez Fundacja Światło w Toruniu. Ma czterokończynowy niedowład, przeszła zabieg tracheotomii, do tej pory była karmiona sondą. Jej stan zdrowia powoli ulega wolnej poprawie. Wymaga jednak całodobowej opieki i specjalistycznej rehabilitacji. Koszty pomocy są wysokie.

Kiedy Kinga Dyniec nauczycielka wychowania fizycznego, instruktorka fitness usłyszała tę historię, od razu wiedziała co robić. Organizowała już wydarzenia, których celem była zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących. 

Zróbmy taki event

Pomysł podchwycili inni. I poszło jak po sznurku. Zaczęli zgłaszać się chętni przekazując przedmioty na licytację i podsuwając pomysły jak uatrakcyjnić wydarzenie. Kinga Dyniec mówi, że organizatorów zaskoczyła zarówno frekwencja, jak i hojność uczestników.

- Choć najdroższe wejściówki kosztowały 20 złotych było wiele osób, które płaciły 50 czy nawet 100 złotych, prosząc o nie wydawanie reszty. Przygotowaliśmy 300 opasek wejściowych. Zabrakło nam ich już w połowie imprezy – mówi Kinga Dyniec.

Na imprezę do sali sportowej w gimnazjum przyszły całe rodziny. Nie tylko z Tyszowiec. Z samych biletów wstępu uzbierano około 12 tysięcy złotych. Kolejne 700 złotych z przejażdżek limuzyną Damiana Baranieckiego, a prawie 3,5 tysiąca przekazał zespół Krasnobrodzki Gospel prowadzony przez Grzegorza Głucha. Swoją cegiełkę dołożyły też dwie drużyny kobiece i cztery zespoły chłopców, które zagrały w turnieju piłkarskim i przekazały 1250 złotych wpisowego.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama