Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:11
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zamość: Rekordowy Wieczór Dobroczynności

Aż 11 tysięcy 366 złotych udało się zebrać podczas zorganizowanego w czwartek (6 grudnia) VI Wieczoru Dobroczynności OdDam. Został przygotowany przez wychowanków i pracowników placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, a dochód będzie wykorzystany na rzecz budowy przy ul. Kresowej 24 w Zamościu „Rodzinnego Domu” ‒ Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.
Zamość: Rekordowy Wieczór Dobroczynności

Autor: Fot. Robert Głąb

W Sali Kryształowej Artis Hotel&Spa zebrało się w mikołajkowy wieczór mnóstwo gości, m.in. Magdalena Dołgan, wiceprezydent Zamościa, Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta i Witold Marucha, wicestarosta zamojski. Obecni byli również radni wojewódzcy Maria Gmyz i Krzysztof Gałaszkiewicz.

Zgromadzonych witała Maria Król, prezes Stowarzyszenia "Krok za Krokiem". Dla gości wystąpili artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Swoje talenty zaprezentowali też uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”. Zaśpiewali i zagrali też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W przerwach, podobnie jak w latach ubiegłych, goście przekazując darowizny do specjalnie przygotowanych kul stawali się właścicielami przedmiotów pogrupowanych w różnych kategoriach m.in.: spiżarnia, strefa piękna i zdrowia, antykwariat, galeria sztuki, biżuteria, czy cuda nie widy.

Ważnym momentem Wieczoru Dobroczynności było uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą I etapu budowy. Inwestycję realizować ma firma Budmat. Na początek ma być zmodernizowany istniejący na ul. Kresowej 24 budynek, który stanie się siedzibą WTZ. Koszt tej części inwestycji to 5,6 mln zł, a całości - ok.15 mln złotych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przekazali swoje dary na Wieczór Dobroczynności, a w szczególności jubilerowi Dariuszowi Królikowskiemu, który wykonał przepiękne złote serduszko, również Jerzemu Tyburskiemu za obraz „Trębacz” oraz oddziałowi lubelskiemu Narodowego Banku Polskiego za kolekcjonerskie monety. Biżuterię ofiarowała Galeria pod Arkadami, Paweł Fajdek książkę z autografem, a skoczek Piotr Żyła swoje zdjęcie z podpisem. 

Od lat wielkim przyjacielem Stowarzyszenia "Krok za krokiem" jest także Tadeusz Kończyński, właściciel Hotelu Artis, który na organizację Wieczoru Dobroczynności udostępnia swój obiekt.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

szarak 10.12.2018 14:40
"mnóstwo gości" to znaczy ,że zwykły mieszkaniec nie mógł wejść i coś przekazać? jeżeli tak to trzeba w informacji podać "zaproszonych", cel imprezy jak najbardziej godny uznania

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama