Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:27
Reklama
Reklama

Józefów: Będzie żłobek dla 13 "Kajtków"

"Kajtek" Gminny Klub Dziecięcy – tak będzie się nazywać samorządowy żłobek, który powstanie w Józefowie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Znajdzie się w nim miejsce dla trzynaściorga maluchów w wieku do trzech lat. Placówka rozpocznie swoją działalność we wrześniu.
Józefów: Będzie żłobek dla 13 "Kajtków"
W żłobku znajdzie się miejsce dla 13 dzieci

Autor: Fot. pixabay.com

Wartość kosztorysowa całego projektu to ponad 1 mln 135 tys. zł. Pod koniec kwietnia burmistrz Józefowa Roman Dziura podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę o przyznaniu dotacji z funduszy unijnych w kwocie prawie 970 tys. zł. W ubiegłym tygodniu władze miasteczka miały ogłosić przetarg na przygotowanie nowej placówki. – Na jej potrzeby wykorzystamy część naszego przedszkola, którą trzeba wyremontować i wyposażyć – informuje burmistrz Józefowa. – Przetarg na wykonanie robót oraz dostawę niezbędnych mebli, sprzętów i innego wyposażenia to jedno. Drugie to konkurs dla organizacji pozarządowych na prowadzenie nowej placówki, który zamierzamy ogłosić jeszcze w tym miesiącu. Chcemy, żeby wyłoniona w drodze konkursu organizacja wyznaczyła następnie dyrektora, z którym organizowalibyśmy żłobek na bieżąco, bo wszystko do końca wakacji musi być zapięte na ostatni guzik.

Za unijne środki

Burmistrz Józefowa dodaje, że oprócz prac remontowo-budowlanych i zakupu wyposażenia, samorząd chce przygotować dla dzieci taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie łącznie 7 osób. Będą to dyrektor (na pół etatu), troje opiekunów oraz dwie osoby do pomocy przy opiece nad maluchami i sprzątaczka (na pół etatu). Pozyskane środki posłużą też do pokrycia kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. – Chodzi tu nie tylko o zabezpieczanie wynagrodzeń dla pracowników, ale również o opłacenie zajęć dodatkowych dla dzieci, w tym m.in. z dogoterapii i języka angielskiego, a także tak zwaną rzeczówkę, czyli opłaty za centralne ogrzewanie, energię elektryczną, gaz, wodę i ścieki – wyjaśnia Roman Dziura.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama