W 2018 r. była trzecia w europejskiej rywalizacji juniorek młodszych), a w piątek, 1 października zajęła medalową pozycję w mistrzostwach Europy do lat 20 w Rovaniemi. Czwarta zawodniczka tegorocznych mistrzostw świata juniorek startowała w Finlandii w kategorii wagowej do 87 kg. W rwaniu zaliczyła kolejno podejścia do sztangi o wadze 83, 87 i 91 kg. Natomiast w podrzucie zaliczyła próbę z ciężarem 105 i 110 kg, a nie zaliczyła podejścia do 109 kg. Podopieczna biłgorajskich trenerów Henryka Wybranowskiego i Andrzeja Strzałki dodatkowo dostała jeszcze dwa srebrne medale za drugie miejsce w rwaniu i drugie w podrzucie.
Czytaj także: Mamy dwie wicemistrzynie w podnoszeniu ciężarów
W kategorii Under-23 startowała Emilia Rechul. Zawodniczka Agrosu Zamość zajęła szóste miejsce w kat. 71 kg. Wychowanka trenerów Andrzeja Gawła i Krzysztofa Niemczuka wyrwała 82 kg i podrzuciła 109 kg, osiągając w dwuboju 191 kg. W podrzucie wywalczyła brązowy medal.
W fińskich mistrzostwach startowała jeszcze Julia Janiak. Zawodniczka Unii Hrubieszów, podopieczna trenerów Antoniego Czerniaka i Leszka Tarnawskiego, ukończyła rywalizację w kat. +87 kg na szóstym miejscu. Wynikami 89 kg w rwaniu i 192 kg w dwuboju poprawiła swoje dwa rekordy życiowe. W podrzucie uzyskała 103 kg.
Czytaj także: Nasi sztangiści w srebrze i brązie
O starcie w Rovaniemi Klaudii Luterek pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Kroniki Tygodnia”. Przypominamy zatem, że sztangistka zamojskiego Agrosu zajęła ósme miejsce w kategorii 55 kg, w zmaganiach zawodniczek do lat 23.
Czytaj także: Medale i rekordy studentek UPZ

![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)
![Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-hrubieszow-w-swiatecznym-klimacie-kiermasz-przy-hdk-przyciagnal-tlumy-zdjecia-1765802923-40.jpg)
![Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA] Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-44-rocznice-wprowadzenia-stanu-wojennego-zdjecia-1765795056-37.jpg)




![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Zamościu wręczono nagrody laureatom konkursu „W Kasku Bezpieczniej”.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803169.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze