Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 23 kwietnia 2025 05:19
Reklama
Reklama

Koronawirus: Coraz więcej chorych w szpitalach, ponad 2 tys. zakażeń, na Lubelszczyźnie prawie 400

Mamy w Polsce kolejnych 2085 przypadków koronawirusa potwierdzonych testami laboratoryjnymi. W ciągu doby zmarło 33 pacjentów z COVID-19 – poinformowało ministerstwo zdrowia. Województwo lubelskie jest znów, niestety, na pierwszym miejscu.
Koronawirus: Coraz więcej chorych w szpitalach, ponad 2 tys. zakażeń, na Lubelszczyźnie prawie 400

Autor: Fot. pixabay.com

W swoim raporcie resort informuje, że nowe zakażenia dotyczą mieszkańców województw: lubelskiego (399), mazowieckiego (346), podlaskiego (268), śląskiego (130), zachodniopomorskiego (125), małopolskiego (122), łódzkiego (112), pomorskiego (93), podkarpackiego (89), dolnośląskiego (88), wielkopolskiego (75), warmińsko-mazurskiego (70), kujawsko-pomorskiego (58), świętokrzyskiego (38), lubuskiego (27), opolskiego (20). 25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Reklama

Czytaj także: Lockdown, nauka zdalna, maseczki. Polacy powiedzieli, czego oczekują od rządu

Na Lubelszczyźnie najwięcej zakażeń jest w Lublinie - 98, a w pow. lubelskim - 42, w lubartowskim i w Białej Podlaskiej po 24, w pow. bialskim 22, a w łęczyńskim i puławskim po 21.

Jeśli chodzi o nasz region, to pierwsze miejsce z 12 potwierdzonymi przypadkami zajmuje powiat biłgorajski. W tomaszowskim odnotowano ich 5, w Zamościu 3. Żadnych zakażeń nie ma w pow. zamojskim i hrubieszowskim.

Odnotowano 33 zgony pacjentów z COVID-19. 30 z tych osób miało choroby współistniejące. W województwie lubelskim zmarło 9 osób.

W szpitalach w całej Polsce na oddziałach covidowych jest dzisiaj 2013 osób (wczoraj 1963), a respiratory wspierają oddychanie 190 osób (wczoraj 195). 

Chorych przybywa również w szpitalach w naszym regionie. W Biłgoraju zajęte są 33 łóżka covidowe (3 wolne miejsca), a w Tomaszowie Lubelskim leczonych jest 24 pacjentów (12 miejsc wolnych). Żadnych wolnych łóżek nie ma już lubelski szpital kliniczny nr 1, gdzie przebywa 36 osób.Tylko 2 wolne łóżka są w Łukowie (wszystkich 29), a 3 w Puławach (wszystkich 21). Zapewłnia się też szpital tymczasowy w Lublinie. Przygotowano w nim 56 miejsc, a wolnych jest 31.

Czytaj także: Szpitale zapełniają niezaszczepieni

W ciągu doby w Polsce wykonano przeszło 43 tys. testów na obecność SARS-COV-2.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner w Dodatku 690x690 firmy Gadu Gadu
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CelebrytkaTreść komentarza: Kolejne kuriozum w tym mieście. Symboliczne otwarcie 😱😁 Skoro już funkcjonuje to po co ? No bo trzeba się popuszyć, popozować do zdjęć i popromować. Ale zaraz będzie i tak na ustach wszystkich ze względu na referendum. To dopiero będzie pełnia szczęścia 😁Data dodania komentarza: 22.04.2025, 15:04Źródło komentarza: Hrubieszów: Organizują symboliczne otwarcie dworca, który działa już od rokuAutor komentarza: JANTreść komentarza: A może przejścia dla pieszych co 10 metrów i wszech obecne ronda prezydencie Zamoscia oraz radni parkingi i jeszcze raz parkingi Nowe miasto się dusiData dodania komentarza: 22.04.2025, 14:31Źródło komentarza: Zamość: Jak zadbać o młodzież z Ekonomika? Czy na ul. Łukasińskiego powinno być kolejne przejście dla pieszych?Autor komentarza: WacławTreść komentarza: Może sklep przenieść na stronę ekonomika i problem się skończyData dodania komentarza: 22.04.2025, 14:15Źródło komentarza: Zamość: Jak zadbać o młodzież z Ekonomika? Czy na ul. Łukasińskiego powinno być kolejne przejście dla pieszych?Autor komentarza: Świadomy pieszyTreść komentarza: Przejścia w zamościu to porażka jak przystanek koło rolniczaka. Przy szkołach typu 3LO, przedszkole nr.4 . Przejścia powinny być przy szkołach tyle ile trzeba ale NA ŻĄDANIE z guziczkiem i światłem jak obok zielonego ryneczkuData dodania komentarza: 22.04.2025, 12:15Źródło komentarza: Zamość: Jak zadbać o młodzież z Ekonomika? Czy na ul. Łukasińskiego powinno być kolejne przejście dla pieszych?Autor komentarza: ciekawyTreść komentarza: i co na to Hereta z oficjalnego organu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ?Data dodania komentarza: 22.04.2025, 11:56Źródło komentarza: Zamość: Brat prezydenta wicedyrektorem zamojskiego zoo. Tego stanowiska nie było od 2020 rokuAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Już nie mówiąc o tym, że jak ktoś pracuje na drugą zmianę to nie ma czym wrócić. A tak w ogóle, to kto wymyślił, żeby gminę Narol dać do Podkarpacia, skoro jest znacznie lepiej skomunikowana z Lubelskim?Data dodania komentarza: 22.04.2025, 11:19Źródło komentarza: Gm. Susiec: Paary odcięte od świata? Rzecznik Praw Obywatelskich z interwencją u starosty tomaszowskiego
Reklama