Włochy, Niemcy, Izrael. W tych krajach przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Również premier Polski ostrzega przed kolejną falą.
Bez badań i w ekspresowym tempie został dopuszczony do użycia polski lek na COVID-19. Wystarczył jeden dzień, żeby producent otrzymał zgodę na podawanie go pacjentom. Nie działał.
W ciągu ponad dwóch lat pandemii opieka zdrowotna w Polsce mierzyła się z poważnymi wyzwaniami. Odczuwali to zarówno pacjenci, jak i personel medyczny.
67 milionów dawek szczepionek ma w tym roku trafić do Polski. Problem w tym, że nie zużyjemy takiej liczby wakcyn, a pieniędzy potrzebujemy na inne cele.
Europejska agencja zaleca podawanie czwartej dawki szczepionki seniorom. Ministerstwo Zdrowia poważnie myśli o takim rozwiązaniu. Od niedawna kolejną dawkę mogą przyjmować przewlekle chorzy.
Na początku tygodnia rząd ogłosił koniec obowiązkowego noszenia maseczek i kwarantanny. Teraz z aptek i punktów wymazowych znikną też darmowe testy.
Maseczki już w śmietniku? To nie najlepszy pomysł. Niefortunnie sformułowane przepisy wymagają ich noszenia w niektórych miejscach publicznych.
Po dwóch latach walki z pandemią doczekaliśmy się odstąpienia od wszelkich restrykcji związanych koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie już minęło.
Minister Zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.
Rząd zdecydował o zmianie stanu epidemii w Polsce na stan zagrożenia epidemią. Oznacza to, że jesteśmy krok bliżej do zdjęcia maseczek.
Naukowcy alarmują, że to jeszcze nie koniec zmagań z koronawirusem. Potwierdzony został właśnie jego nowy wariant. Tymczasem dzisiaj (18 marca) Ministerstwo Zdrowia podało informację o 11 660 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.
Dzisiaj, 7 marca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 587 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To najniższa dzienna liczba zakażeń od końca grudnia 2021 r.!
Nadmiarowe zgony – to temat najnowszej analizy Eurostatu. Polska wypada w niej dramatycznie źle.
Od 1 marca pracować powinni wyłącznie medycy, którzy się zaszczepili przeciwko COVID-19. Taki sam wymóg stawiany jest studentom uczelni medycznych. Tyle że nie ma żadnych przepisów nakazujących przyjęcie preparatu ochronnego.
Przed tygodniem zmieniły się zasady kwarantanny i izolacji. Część z nich weszła w życie w ubiegły piątek. Od dziś (wtorek 15 lutego) obowiązują kolejne. Co się zmienia?