Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:34
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Szczepienia. Droga do normalności

W momencie pojawienia się pandemii COVID-19, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął niezbędne działania, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dlatego też skierował pieniądze, w tym głównie środki z UE, do jednostek ochrony zdrowia oraz placówek pomocy społecznej w naszym regionie. Jednak kolejna fala pandemii pokazuje, że droga do normalności prowadzi przez szczepienia.
Szczepienia. Droga do normalności

Czwarta fala

Kiedy koronawirus pojawił się w Polsce, najważniejsze było wsparcie szpitali i ich pracowników. I tak też było w naszym regionie. Pomoc okazała się niezbędna, bo to lekarze i pracownicy służby zdrowia jako pierwsi mają kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Obecnie zachorowań wśród medyków jest niewiele, ponieważ (oprócz odpowiednich środków ochrony) korzystają oni z programu szczepień. Inaczej sytuacja wygląda wśród mieszkańców Lubelszczyzny, gdzie statystyki plasują nas w końcówce regionów, jeżeli chodzi o liczbę osób w pełni zaszczepionych. Co więcej, znajdujemy się w czołówce liczby nowych zakażeń.

- Pacjenci, którzy trafiają obecnie na oddziały covidowe to w zdecydowanej większości osoby niezaszczepione. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwięcej mieszkańców naszego regionu zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Szczepiąc się, w szczególności dbamy o siebie, osoby starsze i schorowane - mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefa-na Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie Piotr Matej.

 

#SzczepimySię

 Choć wydawałoby się, że najgorsze jest za nami, to pandemia korona-wirusa nie odpuszcza. Pamiętaj-my jednak, że wsparcie placówek medycznych w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej, to jednak nie wszystko, abyśmy mogli wrócić do normalności. Koronawirus to bardzo ciężka i podstępna choroba Te-raz wszystko zależy od nas. Bardzo duże znaczenie mają szczepienia, które są kluczowym elementem wal-ki z COVID-19. Szczepienie może uratować życie. Dlatego tak ważne jest, aby jak największa liczba osób przystąpiła do szczepień przeciwko COVID-19. W ten sposób wspólnie możemy doprowadzić do uzyskania odporności populacyjnej.

- Szczepiąc się, chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych. Dlatego gorąco zachęcam państwa do zaszczepienia się. Zaufajmy nauce, zaufajmy medykom, bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień! - zachęca Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Bezpieczne warunki pracy

Pandemia koronawirusa wyraźnie pokazała, że to właśnie szpitale, placówki medyczne i ośrodki po-mocy społecznej są nieocenionymi beneficjentami Funduszy Europejskich. Z pieniędzy unijnych udało się zakupić m.in. sprzęt, aparaturę medyczną, a także środki ochrony osobistej, w tym maski, rękawice czy płyny do dezynfekcji rąk i pomieszczeń. Wsparcie pozwoliło tak-że na adaptację wielu szpitalnych pomieszczeń, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo pracy oraz dostępność świadczeń zdrowotnych w trakcie pandemii COVID-19 w naszym regionie.

Zarząd Województwa Lubelskiego przekazał łącznie blisko 77 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na tzw. wsparcie covidowe. Środki te otrzymały 43 placówki, w tym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, zespoły ratownictwa medycznego, centra profilaktyczno-lecznicze, a także szpitale powiatowe, kliniczne, wojewódzkie oraz jednostki podległe Samorządowi Województwa Lubelskiego. Placówki te były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Igi 08.11.2021 17:15
Co to za bełkot!!

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama