Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:44
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Lubelska BOT rośnie w siłę

W sobotę, 20 listopada br. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła do służby 70 nowych ochotników.
Lubelska BOT rośnie w siłę

Autor: Fot. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Kandydaci do terytorialnej służby wojskowej to mieszkańcy województwa lubelskiego, przedstawiciele różnych środowisk, zawodów oraz studenci. Grupa ochotników, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, rozpoczęła właśnie 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zakończy się tzw. pętlą taktyczną, czyli egzaminem podsumowującym zdobytą wiedzę i umiejętności. Następnie, w dniu 5 grudnia br. złożą oni uroczystą przysięgę wojskową w Lublinie. Druga grupa ochotników to żołnierze rezerwy, którzy podjęli decyzję powrotu do wojska. Przejdą oni 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

Sobotni zaciąg do służby w 2 LBOT był przedostatnim w tym roku. Lubelska Brygada OT liczy obecnie ok. 3500 żołnierzy i cały czas przyjmuje nowych ochotników. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zarówno szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego, jak i szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów.

Ostatnia w 2021 roku okazja, aby wstąpić do lubelskich terytorialsów jeszcze przed nami. Wcielenie odbędzie się dniach 18-19 grudnia 2021 r. w Lublinie. Po umundurowaniu i dopełnieniu formalności ewidencyjnych oraz finansowych, żołnierze wrócą do swoich domów. Następnie będą kontynuować szkolenie w terminie 13-26 lutego 2022 r., tj. podczas zimowej przerwy w nauce w ramach akcji „Ferie z WOT”.

Wojska Obrony Terytorialnej cyklicznie wychodzą z inicjatywą organizowania szkoleń podstawowych w okresach wolnych od nauki. Stąd zimowe akcje „Ferie z WOT” i letnie „Wakacje z WOT”. Z tych szkoleń chętnie korzystają uczniowie, studenci oraz nauczyciele z Lubelszczyzny.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w szeregach 2 LBOT wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz kontakt do rekrutera – żołnierza OT, który opowie o służbie i pomoże dopełnić formalności. Wniosek o powołanie można również złożyć bezpośrednio w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, właściwej dla miejsca zamieszkania. Zainteresowani mogą także skorzystać z portalu www.zostanzolnierzem.pl lub platformy internetowej ePUAP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama