Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:13
Reklama
Reklama

Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos

Ustanowiony tymczasowy zdalny tryb nauczania wkrótce dobiegnie końca. Minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, jakie są obecnie plany związane z dalszym uczęszczaniem młodzieży na zajęcia w placówkach oświatowych.
Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos

Autor: iStock

Dzieci wrócą do szkół

Nauczanie zdalne obowiązuje od 20 grudnia ubiegłego roku i planowo ma potrwać do końca bieżącego tygodnia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie zapytany został o dalsze decyzje związane z rzeczoną kwestią. Szef resortu zaznaczył, że nauka stacjonarna jest uczniom potrzebna, a kolejne kroki uzależnione będą od skutków wariantu Omirkon koronawirusa.

„Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen” – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Minister zauważył również, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się ferie zimowe, które w dużej części wyłączą młodzież z zajęć.

„To [jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna – przyp. red.] będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych, więc i tak jedna trzecia, do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – przypomniał szef MEiN.

Terminy ferii zimowych 2022

Jeszcze rok temu rząd zdecydował się na przerwę w nauce w jednakowym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania uczniów. W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się według tradycyjnego harmonogramu. Prezentuje się on następująco:

I. 17 - 30 stycznia 2022 r., województwa:

- kujawsko-pomorskie,
- lubuskie, małopolskie,
- świętokrzyskie,
- wielkopolskie.

II. 24 stycznia - 6 lutego 2022 r., województwa:

- podlaskie,
- warmińsko-mazurskie

III. 31 stycznia - 13 lutego 2022 r., województwa:

- dolnośląskie,
- mazowieckie,
- opolskie,
- zachodniopomorskie.

IV. 14 – 27 lutego 2022 r., województwa:

- lubelskie,
- łódzkie,
- podkarpackie,
- pomorskie,
- śląskie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama