Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 23:34
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Tworzą od 15 lat

W sobotni wieczór 9 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyła się uroczystość Jubileuszowa z okazji 15-lecia działalności Pracowni Plastycznej „Akwarela”, prowadzonej przez Irenę Oręziak-Kupczak.
Biłgoraj: Tworzą od 15 lat

Autor: MDK Biłgoraj

W imieniu dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Iwony Pawlos, głos zabrała Joanna Łukaszczyk, która rozpoczęła uroczystość i powitała gości. Wśród zgromadzonych na auli gości znaleźli się: Andrzej Łagożny – członek Zarządu Powiatu, Beata Tokarska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce oraz Anna Litwin – kierownik zespołu terapeutyczno-rehabilitacyjnego w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, nauczyciele  i pracownicy MDK, rodzice oraz wychowankowie z pracowni plastycznej „Akwarela”.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna wychowanków z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – zespołu instrumentalnego „Diversum”, solistek ze Studia wokalnego „Canto” – Wiktoria Tucka i Gabriela Rapa, tancerzy i solistów z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”.

Po występach został wyświetlony kilkuminutowy film, prezentujący nagrania obrazujące działalność podopiecznych pani Ireny na przestrzeni ostatnich 5 lat, ich pracę podczas zajęć, wernisaże, relacje z plenerów malarskich, wycieczek edukacyjnych do muzeów oraz warsztatów malarskich.

Następnie głos zabrała Irena Oręziak-Kupczak, przedstawiając i podsumowując 15-letnią działalność pracowni plastycznej, którą prowadzi od 2007 roku, w skrócie przedstawiła jej historię, opowiedziała o dokonaniach wychowanków i ich sukcesach, udziale w konkursach plastycznych, przebiegu i rodzaju pracy pracowni plastycznej „Akwarela”, o artystycznych inicjatywach, ciekawych wyjazdach na plenery malarskie oraz wycieczkach edukacyjnych i związanych z nimi przeżyciami i wspomnieniami, a także planach na przyszłość. Podziękowała byłej dyrektor Renacie Socha oraz obecnej dyrektor Iwonie Pawlos, wszystkim nauczycielom i pracownikom MDK za współpracę i wsparcie ,rodzicom oraz wychowankom pracowni plastycznej. Podziękowała również swoim wieloletnim wychowankom Julii Sławkowskiej oraz Martynie Grabias, tegorocznym maturzystkom, za dotychczasową, wieloletnią pracę, udział w zajęciach plastycznych oraz  osiągnięcia i sukcesy zdobyte podczas konkursów plastycznych, wręczając im pamiątkowe statuetki.

Po tej prezentacji przyszedł czas na podziękowania i wręczenie upominków  wychowankom grup plastycznych: grupie „3 D”, grupie „Fantazja” oraz grupie „Pędzelki”.

Swoje gratulacje, wyrazy uznania  dla dokonań pani Ireny oraz jej grup złożyli zaproszeni goście.

Podczas uroczystości odbył się równocześnie wernisaż 5 wystawy prac plastycznych z cyklu WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW pt. „Biało-czarne i w kolorze”, o której opowiedziała pani Irena. Podzielona jest ona na dwie części. „Biało-czarne…” – to wystawa prezentująca biało-czarne prace plastyczne     o różnorodnej tematyce wybranej przez autorów , wykonana w różnorodnych technikach plastycznych. Forma przedstawienia tematu wykonana jest w formie graficznej, rysunkowej   i malarskiej. To eksperymentowanie biało-czarną kolorystyką i plastyczne poszukiwania młodych twórców. Te prace zaprezentowane są w Galerii Drugie Piętro.

Drugą część wystawy „…w kolorze”, możemy oglądać w Galerii Pierwsze Piętro. Wystawa zawiera trzy różne tematy dla każdej z grup i przedstawia kolorystyczne prace malarskie. Tematyka prac grupy „Pędzelki” to „Legendy Polskie”, opwiadające legendy o polskich miastach. Tematyka prac grupy „Fantazja” to „Wielkie dzieła w oczach dzieci” , są to wylosowane przez dzieci reprodukcje znanych obrazów słynnych malarzy, które w miarę swoich umiejętności starali się odwzorować. Tematem grupy młodzieżowej byli „Wielcy malarze w portrecie”. Po raz pierwszy podjęty temat wizerunku znanych malarzy w historii wystaw przygotowywanych przez pracownię „Akwarela”. Młodzi ludzie próbowali zmierzyć się z tematem portretu zapoznając się jednocześnie z twórczością i biografią malarzy.

Wystawa spotkała się z wielkim uznaniem wszystkich zgromadzonych.

Na zakończenie uroczystości pani Irena podkreśliła, że wykonana na uroczystość scenografia w kolorach niebiesko-żółtych nie była przypadkowa. To miał być wyraz solidarności z walczącą Ukrainą. W związku z tą sytuacją istnieje możliwość zakupienia prac plastycznych z wystawy. Środki zebrane  z zakupionych prac zostaną wpłacone na subkonto pomocy Ukrainie przy Urzędzie Miasta w Biłgoraju.

Na zakończenie uroczystości  przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, a wszyscy goście zostali zaproszeni do oglądania wystawy i jubileuszowy tort.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama