W Suścu Dożynki Gminno-Parafialne zorganizowano w Parku im. Sylwestra Chęcińskiego. Honorową rolę gospodarzy pełnili w tym roku Małgorzata Burda z Grabowicy i Dariusz Koper z Suśca. Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii – ks. kanonik dr Andrzej Niedużek oraz kapelan wojskowy ks. dr Aleksander Chalaim. Udział w niej wzięły m.in, delegacje poszczególnych miejscowości, które przybyły z wieńcami, poczty sztandarowe, koła gospodyń, harcerze. Dalszą część dożynek uświetnili swoimi występami: Orkiestra Dęta z Łosińca, młodzież, zespoły śpiewacze i kapele.
Wójt Zbigniew Naklicki wyróżnił za pracę na roli młodych rolników: Grzegorza Ważnego, Piotra Wacko, Marcina Knapa, Sławomira Borowicza, Adriana Bondyrę. Podczas dożynek rozstrzygnięto także konkurs wieńców. Najpiękniejszy współczesny wieniec dożynkowy zrobili mieszkańcy sołectwa Paary, a tradycyjny – sołectwa Susiec. To te wieńce będą reprezentowały gminę w konkursie powiatowym na dożynkach 4 września.
Wieczorem wszyscy bawili się przy muzyce zaproszonych zespołów ludowych i Iwana Komarenki, twórcy przeboju "Jej czarne oczy".
- Przeczytaj także: Ulhówek: Wójt miał gest. Postawił pomnik Jana Pawła II
Gospodarzami dożynek gminy Tomaszów Lubelski byli w tym roku mieszkańcy Rudy Wołoskiej. Mszę dziękczynną dożynkową celebrował ks. kan. Grzegorz Chabros i ks. proboszcz Jarosław Przyczyna. Udział w niej wziął także dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju ks. Krzysztof Portka.
W dożynkach udział wzięło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycił wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, świetnie bawił się z gospodyniami, które porwały go do tańca. Na zaproszenie wójt Marzeny Czubaj-Gancarz przyjechali także: starosta Henryk Karwan, radni, sołtysi.
Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Nie mogło zabraknąć muzyki. Na scenie wystąpili: zespół Kalina z Rudy Wołoskiej, Szarowolanki z Szarowoli, Ludowy Zespół Śpiewaczy z Łaszczówki, Klub Seniora „Relax” oraz Kapela Galicjanie, Hit Hunters, Motif, ChillOut. Gwiazdą wieczoru był zespół Shantel.
Pomiędzy występami zespołów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieniec nowoczesny wygrał wieniec z Justynówki, a w kategorii tradycyjnej – z Rudy Wołoskiej.
Mieszkańcom obu gmin należy się pochwała za bardzo pomysłowe dekoracje dożynkowe, tzw. witacze. Gości witały zaprzęgi słomianych koni, słomianych bab i dziadów z całym wiejskim asortymentem. W gminie Susiec był nawet konkurs na najładniej ozdobioną posesję, który wygrało sołectwo Rybnica.
Napisz komentarz
Komentarze