Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:37
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Inwestor jeszcze nie ma zgody na maszt przy Braterstwa Broni, już złożył kolejny wniosek. Mieszkańcy są zszokowani!

Choć postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę wieży telefonii komórkowej przy ul. Braterstwa Broni jeszcze trwa, to inwestor złożył już kolejny wniosek. Teraz Towerlink Poland stara się o zgodę na postawienie masztu przy ul. Generała Stanisława Maczka na os. Orzeszkowej-Reymonta.
Na wniosek firmy Towerlink Poland zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwolenie na budowę wieży przy ul. Generała Stanisława Maczka.
Na wniosek firmy Towerlink Poland zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwolenie na budowę wieży przy ul. Generała Stanisława Maczka.

O tym, że firma Towerlink Poland chce wybudować przy ul. Braterstwa Broni na zamojskim osiedlu Karolówka 50-metrową wieżę telekomunikacyjną pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

Nie chcą wieży

Przeciw budowie masztu w sąsiedztwie domków jednorodzinnych są zarówno mieszkańcy, jak i zamojscy radni, którzy zwrócili uwagę m.in. na to, że w planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Zamość obszar ten przeznaczony jest pod budowę domków jednorodzinnych, a przedmiotowa inwestycja jest – jak można przeczytać w przyjętym stanowisku Rady Miasta Zamość – „ewidentnie szkodliwa i dewastuje wszelkie zasady współżycia społecznego oraz poczucie sprawiedliwości społecznej”.

Radni wytknęli inwestorowi, że nie konsultował pomysłu z właścicielami sąsiednich działek ani zarządem osiedla. Podkreślili, że nie przedstawiono żadnych badań, ekspertyz i pomiarów wskazujących, jaki wpływ taka inwestycja mogłaby mieć na zdrowie i życie ludzi. – Apelujemy do władz miasta o niewyrażenie zgody oraz pozwolenia na budowę kontrowersyjnej inwestycji właśnie w tym rejonie – powiedział nam radny Tadeusz Lizut. – Liczymy na to, że inwestor wysłucha głosu mieszkańców oraz radnych i zmieni swoje stanowisko odnośnie lokalizacji tej inwestycji.

Będzie zgoda albo nie

Ale na wniosek inwestora Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Zamość prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwolenie na budowę wieży telekomunikacyjnej na 10-arowej działce przy ul. Braterstwa Broni. Jak można się domyślić, opinie stron, czyli inwestora oraz właścicieli sąsiednich działek, różnią się o 180 stopni. Wydział będzie mógł wydać pozwolenie na budowę albo odmówić wydania takiej decyzji.

Przypomnijmy, że przed publikacją poprzedniego materiału zwróciliśmy się do inwestora z pytaniem, czy uszanują wolę mieszkańców i radnych i poszukają innej lokalizacji pod zaplanowaną inwestycję. To było 7 marca. Odpowiedź przyszła 16 marca. Wcześniej, bo 13 marca, w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość pojawiło się obwieszczenie, że na wniosek firmy Towerlink Poland zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwolenie na budowę wieży przy ul. Generała Stanisława Maczka (chodzi o działkę należącą do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu). Wniosek w tej sprawie wpłynął do magistratu 9 marca, a tryb jego rozpatrzenia jest taki sam, jak w przypadku wcześniejszego wniosku, czyli dotyczącego ul. Braterstwa Broni.

Tu czy tam?

Gdzie w końcu firma chce wybudować wieżę? Z oświadczenia przygotowanego przez zespół komunikacji Cellnex Poland, której spółką zależną jest Towerlik Poland, wynika, że „finalne decyzje w sprawie wyboru lokalizacji inwestycji nie zostały jeszcze podjęte”, a pełnomocnik spółki oraz projektanci są w stałym kontakcie z Urzędem Miasta Zamość.

Zapewniono nas również, że Towerlink Poland jako firma zajmująca się budową i zarządzaniem infrastrukturą telekomunikacyjną rozmieszcza obiekty w obszarach, na których nie ma zasięgu telefonii komórkowej lub gdzie zasięg ten musi zostać wzmocniony. „Robimy to w porozumieniu z operatorami telefonii komórkowej i lokalnymi władzami, aby ułatwić mieszkańcom i firmom dostęp do lepszej łączności. Rozwój usług cyfrowych w ostatnich latach spowodował zwiększone zapotrzebowanie na transmisje danych, dlatego popyt na dostęp do szybkiego internetu wymusza zagęszczanie sieci” – czytamy w przesłanej mejlem korespondencji.

Jeśli zaś chodzi ewentualną organizację konsultacji społecznych, to – zdaniem inwestora – „odpowiednim adresatem pytania będzie Urząd Miasta”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Czarek 28.03.2023 19:07
Brawo Zamość! Ludzie w całej Polsce rozumieją, że taki maszt powinien stać jak najdalej od zabudowań. Więcej na stop5g.com.pl/maszty

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama