Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:33
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Kim są i czym jeżdżą najniebezpieczniejsi kierowcy?

Postrzegamy ich jako tych, którzy jeżdżą mało bezpiecznie i powodują najwięcej wypadków. Co więcej, poruszają się konkretnymi markami aut – wynika z sondażu Rankomatu.

Największym zagrożeniem na drodze są młodzi kierowcy – tak uważa 41 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez agencję ubezpieczeniową rankomat.pl. 

37 proc. za najniebezpieczniejszych kierowców uważa seniorów.

36 proc. – niedoświadczonych kierowców. 

Piesi w tym zestawieniu znaleźli się na 4 miejscu (34 proc. wskazań).

Opinię o brawurze młodych kierowców potwierdzają niestety policyjne statystyki. Przywołali je w tym kontekście autorzy badania.

W grupie wiekowej 18-24 lata wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. osób wynosi 13,77. 

W starszych grupach jest dużo niższy i wynosi: 7,85 (25-39 lat), 5,46 (40-59 lat) i 3,49 (powyżej 60 lat).

Jakie samochody prowadzą?

A czym najczęściej jeżdżą kierowcy-sprawcy wypadków? Wskazania respondentów wyglądają następująco:

  • 73,1 proc. – samochodami osobowych,
  • 9,6 proc. – ciężarówkami,
  • 5,9 proc. – rowerami,
  • 4,3 proc. – motocyklami,
  • 1,9 proc. – motorowerami,
  • 1,3 proc. – autobusami.

Co więcej, kierowcy-sprawcy wypadków – w opinii uczestników badania Rankomatu – poruszają się po drogach konkretnymi markami samochodów. Według ankietowanych podium wygląda następująco:

  • 73 proc. – kierowcy BMW,
  • 34 proc. ­– kierowcy audi,
  • 11 proc. – kierowcy volkswagenów.

8 proc. badanych nie wiąże ich z żadną konkretną marką.

Ubezpieczenie to potwierdza?

Okazuje się, ze w pierwszym kwartale 2023 r. osoby z grupy wiekowej 18-24 lata najczęściej ubezpieczyły w rankomat.pl samochody marki:

  • audi (12 proc.),
  • volkswagen (11,8 proc.),
  • BMW (11,4 proc.).

Chcą mieć szybki samochód

– Młodzi i niedoświadczeni kierowcy często kupują używane modele audi i BMW, ponieważ chcą mieć szybki i sportowy samochód. To może wpływać na postrzeganie marki, skoro dane policyjne potwierdzają, że to właśnie najmłodsi kierowcy powodują największe zagrożenie na drogach – ocenia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl, cytowany przez Strefę Biznesu.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama