Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:17
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zamość: Znamy Architektów Innowacji. To autorzy trójkołowca

Wyorywacz dwurzędowy do pędów truskawek oraz samojezdna ścinarka do fasoli, komunikator szkolny, trójkołowiec, dron badający powietrze – to kilka wynalazków zaprezentowanych przez uczniów ponadpodstawowych szkół z Zamościa i Tomaszowa w konkursie Architekt Innowacji. Co najbardziej docenili jurorzy?
Po raz drugi rozstrzygnięto konkurs Architekt Innowacji, którego organizatorem jest poseł Tomasz Zieliński.  Na zdjęciu zwycięski projekt.
Po raz drugi rozstrzygnięto konkurs Architekt Innowacji, którego organizatorem jest poseł Tomasz Zieliński. Na zdjęciu zwycięski projekt.

Po raz drugi rozstrzygnięto konkurs Architekt Innowacji, którego organizatorem jest poseł Tomasz Zieliński. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu i zaprezentowali swoje wynalazki i innowacje.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu pokazał dron badający powietrze atmosferyczne. Model dydaktyczny sterowania suszarnią drewna PLC S7-1200 zaprezentował Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu. Z kolei Technikum New Technology w Zamościu przygotowało Student Cloud – komunikator szkolny. Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. M. Rataja w Tomaszowie Lubelskim do konkursu przystąpił z inteligentnym systemem zarządzania i sterowania urządzeniami. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu pokazał elektryczny trójkołowiec, a uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu zaprezentowali aż cztery prace: opaski podtrzymujące, bombową szafę, wyorywacz dwurzędowy do pędów truskawek oraz samojezdną ścinarkę do fasoli.

Największe uznanie jury zdobył wynalazek Sebastiana Popielewskiego, Szymona Turka i ich opiekuna Grzegorza Swatowskiego z ZSP nr 3 w Zamościu, czyli trójkołowiec.

Drugie miejsce przyznano za wyorywacz do pędów truskawek, który zrobili Łukasz Mnich, Szymon Żmudzki, Oskar Nogas, Wojciech Bzdeń, opiekun Bartosz Narolski oraz ex aequo za samojezdną ścinarkę do fasoli Kamila Dworaka, Tomasza Karczmarczuka, Bartłomieja Pędzika, Tomasza Ślepko i opiekuna Pawła Kozłowskiego.

Trzecie miejsce zdobyli Michał Korkosz, Gabriel Buczak, opiekun Iwona Kobak za inteligentny system zarządzania i sterowania urządzeniami.

Wyróżnienie zyskał jeszcze dron Radosława Berdzika, Mateusza Maryńczaka, opiekunów Maksymiliana Wrotniaka i Jana Sternika.

Zwycięzcy odbiorą nagrody 16 czerwca w Urzędzie Patentowym RP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama