Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 listopada 2024 13:22
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Wakacje 2023 z Muzeum Zamojskim [PROGRAM WYDARZEŃ]

Muzeum Zamojskie w Zamościu zaprasza dzieci i młodzież na muzealne wędrówki. Przygotowało wiele różnorodnych propozycji edukacyjnych. Oprócz Muzeum Zamojskiego w swoje progi zapraszają Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz Galeria Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego.
Wakacje 2023 z Muzeum Zamojskim [PROGRAM WYDARZEŃ]

Muzeum Zamojskie

Zajęcia w Muzeum Zamojskim będą trwały około 1,5 godziny. Wszystkie będą rozpoczynały się o godz. 11 przy ul. Ormiańskiej 30. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona (obowiązuje rezerwacja poprzez formularz https://forms.gle/dmSYriNZvG7wKzJN8).

Harmonogram:
• 04.07.2023 r. (wtorek) – „Super moce wojowników” - podczas krótkiego spaceru po ekspozycji archeologicznej uczestnicy warsztatów zapoznają się z rodzajami broni i uzbrojenia wojowników, od okresu pradziejów do średniowiecza. Zaproszony rekonstruktor z „Wioski Gotów” opowie jak dawniej rozwiązywano konflikty. Następnie przedstawiciel służb mundurowych (policjant) przedstawi sposoby polubownego rozwiązywania sporów w grupie rówieśniczej. Celem zajęć jest kształtowanie kompetencji w zakresie komunikacji społecznej w środowisku rówieśniczym, rodzinnym i lokalnym.
• 28.07.2023 r. (piątek) - „Jedwab, purpura, złoto” – warsztaty artystyczne - uczestnicy warsztatów wykonają diadem z wykorzystaniem kolorowych tkanin, blaszek, koralików, cekinów. Diadem znany od czasów starożytnych był pierwowzorem korony i oznaką władzy królewską. W drugiej części zajęć pod kierunkiem instruktora, uczestnicy poznają tradycyjne tańce wykonywane podczas średniowiecznych bali (na dziedzińcu Muzeum). Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności konstruktywnego wykorzystania czasu wolnego.
01.08.2023 r. (wtorek) - „Kierunek Azja!” – sztuka japońska - uczestnicy warsztatów zapoznają się z eksponatami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu, usłyszą legendy i ciekawostki związane z azjatyckimi krajami. Następnie każdy wykona Koi-nobori - japoński proporzec w kształcie karpia koi wywieszany w Japonii z okazji Dnia Dziecka. Celem zajęć jest kształtowanie postaw służących właściwej reakcji w sytuacji zetknięcia się z odmiennościami.
17.08.2023 r. (czwartek) - „Tropem afrykańskich rytuałów” - podczas warsztatów zapoznamy się z egzotycznymi tańcami, rytuałami, obyczajami, fauną i florą Afryki. Następnie uczestnicy wykonają własną maskę inspirowaną sztuką afrykańską. W trzeciej części zajęć pod kierunkiem instruktora, stworzymy choreografię inspirowaną tradycyjnym tańcem afrykańskim (na dziedzińcu Muzeum). Celem zajęć jest kształtowanie postaw służących właściwej reakcji w sytuacji zetknięcia się z odmiennościami.

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał


Zajęcia w Muzeum Fortyfikacji będą trwały około 1,5 godziny. Wszystkie będą rozpoczynały się o godz. 11 przy ul. Zamkowej 2. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona (obowiązuje rezerwacja poprzez formularz https://forms.gle/rT4y8X5UxvVeWXvY8).

Harmonogram:
• 12.07.2023 r. (środa) - „Uwaga Zabytek!” – warsztaty architektoniczne - celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na otaczającą ich przestrzeń. Budowanie modeli miasta idealnego ma na celu zachęcenie uczestników do wyrażania swoich potrzeb i kształtowania własnej przestrzeni życiowej, a także do dyskusji o otaczającej nas tkance miejskiej. Spotkanie zakończy wspólny spacer po Starym Mieście, którego celem będzie uważne obserwowanie otoczenia i odnajdywanie najciekawszych zabytków.
• 20.07.2023 r. (czwartek) - „Fortyfikacje Twierdzy Zamość” – warsztaty historyczne - w zamojskim Arsenale poznamy artylerię która służyła do obrony Twierdzy Zamość i spróbujemy zaprojektować własną fortece. W drugiej części zajęć zaproszony gość przybliży młodzieży znaczenia asertywności w codziennym życiu. Celem zajęć jest kształtowanie postawy asertywnej względem innych ludzi.
• 09.08.2023 r. (środa) - „Jaki znak Twój?” - tematem przewodnim zajęć jest motywacja do realizowania wyznaczonych celów. Uczestnicy podążają szlakiem żołnierzy, których motywacja doprowadziła do odzyskania Niepodległości.
• 25.08.2023 r. (piątek) - „Tajne Państwo” – warsztaty sitodruku – zajęcia odbędą się na wystawie „Powstanie Styczniowe na Lubelszczyźnie”. Na bawełnianych torbach będziemy odbijać pieczęć Tymczasowego Rządu Narodowego z 1863 roku. Nauczymy się jak własnoręcznie stworzyć oryginalnie zdobione produkty metodą sitodruku. Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności w zakresie budowania własnej samooceny i wzmacniania wiary we własne możliwości.

Galeria Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego


W Galerii Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego w pierwszym miesiącu wakacji zabierzemy Was w podróż do Armenii dzięki trwającej wystawie „Alfabet Owika” - artysty ormiańskiego pochodzenia Oganesa Kazariana. W sierpniu wraz z wystawą rzeszowskiego artysty Krzysztofa Brzuzana, poznamy „kulturą drewna” i dowiemy czym jest recykling kulturowy. Koszt: 4 zł od uczestnika, Zajęcia po uprzednim zapisie odbędą się przy ul. Łukasińskiego 2B (Zamojskie Planty).

Harmonogram:
• 15.07.2023 r. - „A jak Armenia”
• 29.07.2023 r. - „Co jest na górze Ararat?”
• 12.08.23 r. - „Eko i Etno - kapliczki z recyklingu”
• 19.08.23 r. - „Wyczarowane w drewnie”


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wtedy byłTreść komentarza: A cóż to był za ,,styl" ?Data dodania komentarza: 2.11.2024, 04:28Źródło komentarza: Gm. Zamość: Z roweru do więzienia. Spędzi tam rokAutor komentarza: WkwionyTreść komentarza: Chyba zmusić a nie zachęcić, nazywajcie rzeczy po imieniu.Data dodania komentarza: 1.11.2024, 21:10Źródło komentarza: Kierowców czekają kolejne opłaty. Trzy w jednej. To już pewneAutor komentarza: 800plus od 3 latTreść komentarza: To 800plus powinno być przyznawane dopiero od 3 lat dziecka i do ukończenia przez dziecko 24 lata tak żeby miało na studia a nie od urodzenia Bo od urodzenia i tak jest dużo pieniędzy na dziecko jak ktoś pracował przez rok bierze 100 procent wypłaty a kto nie to przez rok bierze tysiąca.i odrazu 800plus.a później po roku swiadczenie opiekuncze po tysiącu na rok albo po 500na dwa lata także tych świadczeń i pieniędzy i tak jest za dużo na takie małe dziecko a później jakby te pieniądze chociaż po części się przydały dla 18 latków to juz niema.nic nawet 800plus do 18tu lat a dopiero wtedy zaczynają się duże wydatki studiaData dodania komentarza: 1.11.2024, 12:51Źródło komentarza: Co dalej z 800 plus? Jest decyzja w sprawie przyszłości świadczeniaAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: łgarstwaData dodania komentarza: 1.11.2024, 10:37Źródło komentarza: PIŁKARSKA IV LIGA: Dwa gole z karnegoAutor komentarza: asdasTreść komentarza: Śmieć i potencjalny morderca!Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:18Źródło komentarza: 28-latek z gm. Szczebrzeszyn kompletnie pijany kierował ciężarówką. Nie wyrobił się na zakręcieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: Aleja wstydu zasłużonych jest na cmentarzu wojskowym w pierwszym rzędzie .Data dodania komentarza: 1.11.2024, 10:05Źródło komentarza: Żegnamy znanych i zasłużonych zmarłych z powiatu hrubieszowskiego
Reklama