Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:35
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Finałowy koncert uczestników warsztatów „Muzyka łączy nie dzieli” na spotkaniu opłatkowym

– To był niezapomniany czas – mówią zgodnie uczestnicy trwających kilka miesięcy warsztatów muzyczno-wokalnych w gminie Telatyn „Muzyka łączy nie dzieli”. Ich wzruszający finał miał miejsce podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego. Dzieci, młodzież i seniorzy uczestniczący w projekcie zaśpiewali kolędy i pastorałki.
Uczestnicy warsztatów muzyczno-wokalnych w gminie Telatyn „Muzyka łączy nie dzieli”.
Uczestnicy trwających kilka miesięcy warsztatów muzyczno-wokalnych w gminie Telatyn „Muzyka łączy nie dzieli”.

W środę 20 grudnia ub. r. odbyło się w Telatynie Gminne Spotkanie Opłatkowe, podczas którego mieszkańcy gminy mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, wysłuchać przygotowanych koncertów i pośpiewać wspólnie kolędy.

Wyjątkowym momentem Gminnego Spotkania Wigilijnego był koncert kolęd i pastorałek pt. „Wokół świątecznego stołu” przygotowany przez uczestników warsztatów wokalnych – dzieci i młodzież oraz seniorów biorących udział w projekcie „Muzyka łączy nie dzieli” w ramach Programu Edukacja Kulturalna – mówi  Alicja Górnik, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn.

Występ nadzorował opiekun muzyczny grupy – wieloletni nauczyciel Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim Roman Malinowski.

– Artyści prezentowali się bardzo elegancko, ponieważ wystąpili w strojach przygotowanych specjalnie na tą okazję – dodaje dyrektor biblioteki.

W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in.: „Gdzie jest nasze Betlejem”, „Słychać już Aniołów chór”, „Kolędę dla nieobecnych”, „Józefie stajenki nie szukaj”, „Kolyndnicy”, „Pastorałkę Od serca do ucha” oraz „Dzień jeden w roku” – który zaśpiewali wspólnie jako finał przygotowanego występu.

– Dzięki uczestnictwu w warsztatach, a następnie we wspólnej Wigilii, uczestnicy mieli nie tylko okazję włączyć się bezpośrednio w organizację wydarzenia, ale też możliwość zaprezentowania się przed publicznością gminną i pokazania tego, co nauczyli się podczas warsztatów. Sam występ podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego był podsumowaniem zdobytych umiejętności – podsumowuje Dariusz Kozłowski, wójt gminy Telatyn.

Warsztaty wokalne „Muzyka łączy nie dzieli” trwały od połowy września. Ich organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn. Dały możliwość nie tylko nauki śpiewana, ale pokazały też, że zarówno starsi jak i młodsi mogą wspólnie się integrować, śpiewać i spędzać czas razem, budując pozytywne relacje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama