Za udzieleniem absolutorium prezydentowi Andrzejowi Wnukowi byli radni: Joanna Budzyńska, Ireneusz Godzisz, Elżbieta Kucharska, Piotr Kurzępa, Leszek Łuczka, Piotr Małysz, Jan Matwiejczuk, Jerzy Nizioł, Dorota Nowosad, Wanda Sędłak, Krzysztof Sowa i Maria Stręciwilk-Gościcka. Przeciwni byli: Szczepan Kitka, Marek Kudela, Adam Kutyła, Wiesław Nowakowski, Jan Obszański, Adam Pawlik, Marta Pfeifer, Marek Pogódź, Marek Walewander,Dariusz Zagdański i Rafał Zwolak.
Przed głosowaniem nad absolutorium odbyła się burzliwa dyskusja. Krytyczny głos odnośnie pracy prezydenta zabierali radni: Kudela, Zagdański i Pfeifer. Pozytywnie o pracy prezydenta wypowiadali się radni: Stręciwilk-Gościcka, Kucharska (skrytykowała pracę Komisji Rewizyjnej) i Budzyńska (wskazała na brak kultury wypowiedzi niektórych radnych krytykujących prezydenta).
Błędne obliczenia
O nieprzyznanie absolutorium prezydentowi wnioskowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Zamość. Trzech członków tej komisji miało zastrzeżenia (radni Zwolak, Kudela, Kutyła), jeden się z nimi nie zgadzał (Małysz), a jeden wstrzymał się od głosu (Zagdański). Komisja Rewizyjna przesłała swój wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. RIO zaopiniowała go pozytywnie. W opinii RIO czytamy m.in., że "zgłoszone w uzasadnieniu zarzuty, w ocenie składu orzekającego, zasadniczo wiążą się z wykonaniem budżetu, jakkolwiek niektóre przytoczone w nich kwoty nie są możliwe do zweryfikowania na podstawie posiadanych sprawozdań".
Na czerwcowej sesji Rady Miasta radni procedowali uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi. Dyskusję rozpoczął klub radnych PiS.
Napisz komentarz
Komentarze