Te niewielkie ulice znajdujące się niemal w centrum miasta. Dotychczas ich stan był fatalny. To się zmieni. Realizowana inwestycja obejmuje odnowienie nawierzchni jezdni oraz wykonanie szeregu innych działań mających na celu poprawę stanu technicznego ulic. Inwestycja pochłonie ponad 2 mln zł. Prace potrwają do lipca br. W tym czasie mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale warto. Ulica Wierzbowa i Pękalskiego pokryta zostanie nową nawierzchnią asfaltową.
Natomiast ulica Borowa i Krótka zostanie częściowo pokryta nawierzchnią asfaltową, a częściowo płytami ażurowymi. Wykonane zostaną zjazdy do posesji. Zagospodarowana zostanie również zieleń w graniach pasa drogowego oraz doświetlone będą przejścia dla pieszych. Pojawi się również oświetlenie uliczne, które zostało wykonane w ramach odrębnego zadania. Poprawi ono komfort i bezpieczeństwo użytkowników ulic.
- Przeczytaj też: Biłgoraj: Rosłan czy Gleń? Kto wygra wybory?
– Remonty dróg są istotnym elementem poprawy infrastruktury miejskiej, dlatego przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Po ich zakończeniu, wszyscy użytkownicy tych ulic będą mogli cieszyć się z nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni miejskiej – twierdzi burmistrz Janusz Rosłan.
Na tym nie koniec. W planach władz miasta jest budowa kolejnych ulic. 3 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim złożony został wniosek o dofinansowanie budowy i przebudowy ul. S. Knappa oraz budowy ul. I. B. Singera z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie obejmuje budowę i przebudowę 900 m dróg. Projektowany zakres robót ulic S. Knappa i I. B. Singera obejmuje wykonanie m.in. nawierzchni asfaltowej (część ul. Knappa) oraz z kostki brukowej, chodników z kostki betonowej, parkingów do wzdłużnego i poprzecznego parkowania z płyt ażurowych i kostki betonowej, kanału deszczowego od ronda w ul. Kościuszki i Nadstawnej. Wybudowane będzie również oświetlenie uliczne LED i dedykowane dla przejść dla pieszych. Powstanie droga pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m z kostki betonowej. Przebudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej, kanał ciepłowniczy oraz wybudowany zostanie rów odwadniający wzdłuż ulicy Singera z kratami kanalizacji deszczowej z odpływem do rowu i zbiornika retencyjnego.
Szacowany koszt inwestycji to około 16 mln zł. – Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie, to przewidywany termin zakończenia prac to lipiec przyszłego roku. Inwestycja usprawni ruch w tej części miasta, zwiększy bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 5 i da nowy impuls rozwojowy Miasteczku na Szlaku Kultur – twierdzi burmistrz.
Napisz komentarz
Komentarze