Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 15:20
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Wójtowianie z Krasnobrodu najlepsi na festiwalu w Aleksandrowie

Kolejny sukces na koncie zespołu folklorystycznego „Wójtowianie” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Grupa zajęła pierwsze miejsce podczas XXIII Konkursu Piosenki Partyzanckiej – Aleksandrów 2017.
Wójtowianie z Krasnobrodu najlepsi na festiwalu w Aleksandrowie

Autor: KDK

Impreza odbyła się w ostatnią niedzielę (9 lipca). W konkursie wzięło w nim udział dziesięć zespołów, które wcześniej przeszły eliminacje. Kwalifikacje odbywały się na podstawie nagrań, które wykonawcy wcześniej musieli wysłać do organizatorów.

Reklama

Zgodnie z regulaminem, podczas konkursu każdy z uczestników prezentował dwa utwory: obowiązkowo pieśń partyzancką oraz żołnierską lub patriotyczną.

„Wójtowianie” wyśpiewali swój sukces utworami: „Białe róże” (słowa: Jan Lankau, Kazimierz Wroczyński, muzyka: Mieczysław Kozar-Słobódzki) i „Ania” (słowa: Edward Fiszer, muzyka: Emil Rybkowski).

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Janina Biegalska, główny specjalista ds. muzeów i twórczości ludowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Andrzej Sar, główny instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
Reklama
Reklama
ReklamaWiesław Różyński baner w Dodatku Święta
ReklamaBaner w Dodatku 690x690 firmy Gadu Gadu
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxxTreść komentarza: Ten mieszkaniec niech się weźmie do roboty a jak nie ma to na rower i do Suśca na autobus czy busa a po drodze trochę mu głowę przewietrzy.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 23:51Źródło komentarza: Gm. Susiec: Paary odcięte od świata? Rzecznik Praw Obywatelskich z interwencją u starosty tomaszowskiegoAutor komentarza: magikTreść komentarza: NIE POMOGĄ! Jak nie masz znajomości i nie ODZIEDZICZYSZ pracy w urzędzie po rodzicach to choćbyś miał doktorat zostaje ci kasa w biedronce, nadal będziesz nikim.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 20:21Źródło komentarza: Jak studia podyplomowe mogą pomóc w przebranżowieniu się?Autor komentarza: PiwniczakTreść komentarza: Tomaszów Lubelski gdzie zazwyczaj Audi i VW doprowadzają do wypadków... A niby tylko Byymwu takie zue... Współczucia i powrotu do zdrowia.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 14:02Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Wypadek na ul. Lwowskiej. Volkswagen wjechał w kobietę na przejściu (ZDJĘCIA, FILM)Autor komentarza: W kaftanTreść komentarza: Zgłoś się do lekarza psychiatry bo widzę, że masz o 10 klepek mniej.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 13:08Źródło komentarza: Ratownik zaatakowany w Janowie Lubelskim i pod Biłgorajem. W Zamościu już zaczęli się uczyć samoobronyAutor komentarza: maxmix232Treść komentarza: Ciężko będzie odbudować komunikację publiczna w tym rejonie kraju, jeżeli jest to realne z uwagi na to że region się wyludnia z dwu powodów spadek urodzeń i coraz większą z roku na rok emigracja miejscowej ludności. Druga kwestia zdewastowanie kilkanaście lat temu transportu publicznego zmusiło ludzi do szukania innych sposobów przemieszczania się odzyskać ich jest wręcz niesposob.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 12:10Źródło komentarza: Gm. Susiec: Paary odcięte od świata? Rzecznik Praw Obywatelskich z interwencją u starosty tomaszowskiegoAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Debilstwo goni debilstwo by przykryć drożyznę i kłamstwa wyborcze dla frajerów LEMINGÓW.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 09:14Źródło komentarza: Szykuje się niezła awantura w Sejmie. O posiadanie marihuany
Reklama