Na początek Muzeum proponuje warsztaty pod nazwą „Malowane doniczki”. Będzie można się na nich dowiedzieć skąd bierze się glina i co trzeba z nią zrobić, żeby stała się ceramicznym naczyniem. Zajęcia będą prowadzone w godz. 11-13, 3 lipca.
Następnego dnia w tych samych godzinach będą warsztaty plastyczne pod hasłem „Lampa z recyklingu”, zwiedzanie wystawy „Lampa naftowa – funkcjonalność i piękno” i seans filmu „Łukasiewicz – nafciarz – romantyk”.
10 i 11 lipca w godz. 11-13 odbędzie się plener malarski „Tomaszów oczami najmłodszych”. Muzeum zapewnia sprzęt malarski.
17 lipca (godz. 11-13) znowu zabawa z gliną. Ale tym razem przy użyciu żywych kwiatów powstaną gliniane medaliony.
18 lipca warsztaty „Historia dla najmłodszych i nie tylko” będą organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Lublinie.
Na 24 lipca, w tych samych godzinach jak wyżej, zaplanowana jest piesza wycieczka po Tomaszowie. Jej uczestnicy zajrzą m.in. do młyna przy ul. Łaszczowieckiej 2, a także będą degustować słodkie wypieki. Udział jest odpłatny (10 zł za osobę).
Nazajutrz po wycieczce warto wziąć udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu i w rytmie muzyki. Będą stare dobre gry: bierki, warcaby, państwa i miasta, gra w monety i w zbijanego, klasy, ciuciubabka, palant i inne. Dorośli na pewno będą patrzyli z sentymentem na zabawy dzieci czy wnuków.
Kto chciałby zamieszkać w szałasie? Nauczyć się piec podpłomyki? Na warsztatach, które będą 31 lipca, będzie można się tego nauczyć. A ponadto będzie lekcja robienia biżuterii i krzesania ognia.
Jeszcze coś na równie dobry początek sierpnia. Pierwszego dnia drugiego wakacyjnego miesiąca będą warsztaty rękodzieła artystycznego i okazja do zrobienia słowiańskiej lalki szmacianki dobrych życzeń i innych szmacianych przytulanek.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy (tel. 84 664 27 74). Koszt poszczególnych warsztatów (poza wycieczką) to 5 zł od uczestnika.
Z tak bogatej oferty muzeum każdy ma okazję wybrać coś interesującego dla siebie. Oczywiście do Muzeum Regionalnego można zajrzeć w dowolnej chwili, także poza warsztatami. Jest tam wiele ciekawych stałych i nowych wystaw do obejrzenia. Szczegóły na stronie internetowej placówki – muzeum-tomaszow.pl.
Napisz komentarz
Komentarze