Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:12
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Wyniki egzaminów 8-klasistów w powiecie zamojskim i Zamościu. Szkoła z Pniówka najlepsza

W Zamościu z angielskiego i matematyki najlepsze średnie wyniki z egzaminu uczniów 8 klas ma Społeczniak. Ale z polskiego najlepiej poszło uczniom SP nr 7. Bezkonkurencyjni są jednak uczniowie ze szkoły w Pniówku w gm. Zamość. Język obcy mają w małym paluszku, matematyka i polski też nie sprawiają im kłopotów. Takie wnioski nasuwają się po przeanalizowaniu wyników opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Na zdjęciu uczniowie klasy 8, rocznik 2023/2024 z dyrektorem szkoły w Pniówku Aliną Korneluk i wychowawcą Moniką Zwolan. Ich średnia z egzaminu z wszystkich przedmiotów wynosi 83,6 proc.
Na zdjęciu uczniowie klasy 8, rocznik 2023/2024 z dyrektorem szkoły w Pniówku Aliną Korneluk i wychowawcą Moniką Zwolan. Ich średnia z egzaminu z wszystkich przedmiotów wynosi 83,6 proc.

Autor: SP w Pniówku

Młodzież, która uczy się w Zamościu, całkiem dobrze poradziła sobie z egzaminami na koniec szkoły podstawowej. 

Prywatna czy publiczne?

Z języka angielskiego pierwszy wynik jeśli chodzi o średnią z egzaminu osiągnęła Społeczna Szkołą Podstawowa – 87,72 proc.

Drugi – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich. Zdawało w niej 26 uczniów. Mają 76,92 proc. Na trzecim miejscu jest SP nr 3 im. Elizy Orzeszkowej – 75,71 proc. Na to zapracowało 48 uczniów. Niewiele mniejszą średnią ma SP nr 6 im. Szymona Szymonowica – 75,69 proc. Poniżej 50 proc. średnią ma tylko SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego – 48,71 proc.

Przeczytaj też: Polskie Linie Kolejowe zapowiadają zmiany. Szybciej pojedziemy z Lublina do Zamościa

Po wynikach widać, że wiadomości z języka ojczystego najlepiej opanowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza. Uczniowie mają wynik 82,62 proc. Bardzo dobrze poszło też uczniom Katolickiej Szkoły Podstawowej – napisali na średnią 78,50 proc. i uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich – 75,85 proc.

Plasująca się ogółem najwyżej Szkoła Społeczna z tego egzaminu ma średnią 65,94 proc. Za to uczniowie tej prywatnej placówki lepsi byli z matematyki. Ich średnia 74,67 proc. jest najwyższą w mieście. Drugie miejsce ma tu „Katolik” – 67,56 proc. , a trzecie – 65,24 proc – SP nr 6.

Z zadaniami matematycznymi nie radzili sobie uczniowie dziewiątki i dziesiątki. Ci ostatni uzyskali średni wynik zaledwie 26 proc.

Tylko 13 procent na egzaminie?

Sprawdźmy teraz wyniki w powiecie zamojskim.

Tym razem zaczniemy od najtrudniejszego dla uczniów przedmiotu – matematyki. Ciekawostką jest, że w gminach były z tego egzaminu lepsze średnie wyniki niż w mieście Zamościu. Ale też to właśnie wśród gmin padł niechlubny wynik 28,21 proc. To średnia uczniów z gminy Skierbieszów (są tam trzy szkoły: w Skierbieszowie, Dębowcu i Sulmicach). Dla Sulmic CKE nie podała wyniku, ale dla pozostałych już tak. W Dębowcu jest alarmujący, ponieważ pięcioro zdających uzyskało średnią zaledwie 13,60 proc.! W SP w Skierbieszowie – 28,73 proc.

Słabo poszło też uczniom z gm. Komarów-Osada – średnia 34 proc. i gminy Szczebrzeszyn – 36,73 proc. Przy czym w przypadku tej drugiej, wyniki dla całości gminy znacznie zaniżyło 23 uczniów ze szkoły podstawowej w Szczebrzeszynie, ponieważ mają średnią z 29,74 proc. Uczniowie SP w Bodaczowie napisali na średnią 34 proc., z Wielączy Poduchownej – 44,67 proc., z Niedzielisk – 47,11 proc., a najlepiej w gm. Szczebrzeszyn z Wielączy Kolonii – 47,20 proc.

Dla przeciwwagi lepsze wyniki matematyczne. Tu gmina Sitno i wynik 55,39 proc., na który zapracowało 46 uczniów. 52,36 proc. – gmina Łabunie i 51,11 proc. – gm. Grabowiec.

Wśród najlepszych wyników szkół były: SP w Pniówku (gm. Zamość) – 78,40 proc., SP w Borowinie Sitanieckiej – 69,33 proc. SP w Tworyczowie (gm. Sułów) – 67,33 proc. To placówki, w których w ósmej klasie było po 5 lub 6 uczniów.

Polski najłatwiejszy

Młodzież najlepiej przygotowana była z języka polskiego.

Gm. Sułów (prowadzi 3 szkoły) ma średni wynik z egzaminu z polskiego 67,48 proc. Jest on najlepszy w powiecie zamojskim. Warto pochwalić uczniów, bo wszyscy mają w nim udział. Uczniowie z Tworyczowa uzyskali 68 proc., z Michalowa 67,82 proc., a z Sułowa – 66,92 proc.

Drugi wynik ma gmina Zamość – 65,39 proc. (szkoły w Mokrem, Wysokiem, Pniówku i Płoskiem miały wynik lepszy niż gminna średnia, najwyżej było Płoskie – 78,89 proc.), a kolejne Adamów – 64,62 proc. i Zwierzyniec – 64,23 proc.

Najsłabszą średnią gminną ma Komarów-Osada – 43,21 proc. i Skierbieszów – 44 proc.

Mistrzowie z angielskiego

W powiecie zamojskim większość ósmoklasistów zdawała jęz. angielski, nieliczni wybierali też niemiecki, włoski, rosyjski, hiszpański.

Z angielskiego najlepiej poszło uczniom z gminy Zamość – 63,23 proc. W szkole w Pniówku zdawało 5 osób i one wspólnie ustaliły średnią na 94,40 proc.! Świetnym wynikiem może się chwalić też szkoła w Płoskiem – 83,78 proc.

Jeśli chodzi o gminy bardzo dobrze spisali się uczniowie z Radecznicy – mieli z angielskiego 61,71 proc.

Ogólnie ten test wypadł dobrze. Wyniki poniżej 50 procent miało tylko kilka szkół: w Zawalowie – 49,20 proc., szkoła w Szczebrzeszynie – 45,78 proc. (najgorszy wynik w tej gminie), szkoła w Komarowie-Os. – 45,07 proc., szkoła w Nieliszu – 43,38 proc., szkoła w Skierbieszowie – 38,60 proc., szkoła w Kotlicach (gm. Miączyn) – 30,11 proc. Najgorzej było znów w Dębowcu – zaledwie 16,40 proc.

To nasz wspólny sukces

– Największy sukces nauczyciela to sukces ucznia. Jestem dumna z uczniów, nauczycieli i wdzięczna rodzicom uczniów. To jest nasza wspólna praca, bo wiadomo liczy się tutaj chęć do nauki, ambicje uczniów i ich potencjał, nauczyciele wkładają w swoją pracę bardzo dużo serca. Co roku mamy dodatkowe zajęcia, na których uczniowie szlifują zdobytą już wiedzę. Dyrektor mobilizuje wszystkich i jest takim koordynatorem. A bez rodziców i ich wsparcia i dodatkowej motywacji też byśmy nie dali rady – mówi Alina Korneluk, dyrektor SP w Pniówku.

Wylicza, że wśród uczniów 8 klasy byli: laureat kuratoryjnego konkursu matematycznego, finalista kuratoryjnego konkursu matematycznego oraz finalistka kuratoryjnego konkursu z polskiego. Cała klasa skończyła edukację w Pniówku z bardzo wysoką średnią.

– Doceniamy naszych uczniów różnymi nagrodami, statuetkami, książkami i stypendium – nagrodą dyrektora. Doceniamy też wkład nauczycieli. Naprawdę na to zasługują – dodaje dyrektor Korneluk.

W poprzednim roku szkolnym szkoła w Pniówku również miała wysokie wyniki z egzaminu klas 8. W woj. lubelskim zajęła wtedy 10 miejsce. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

LHR 11.07.2024 10:49
Z małych szkół dzieci są lepsze. Duże szkoły wychowują patologie, już daaawno to zauważyłem.

Oko 11.07.2024 14:37
To czemu w małej napisały dzieci najsłabiej? Jeśli w klasie 29 osobowej jest 20uczniow z opiniami ani i 2 z orzeczeniem to w jaki sposób uczniowie napiszą rewelacyjnie egzamin.

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama