Oddając władzę, PiS zostawił Pocztę Polską w złym stanie. Strata samej spółki Poczta Polska za 2023 rok wyniosła 620 962 tys. zł.
Bo poczta zawsze była
„Na rynku tradycyjnych usług listowych od wielu lat obserwujemy trend spadkowy. (…) Popyt na usługi, które przez wiele lat stanowiły główny trzon działalności Poczty Polskiej, jest coraz mniejszy” – przekonywał w sprawozdaniu Sebastian Mikosz, prezes PP.
W 2023 r. spółka zatrudniała blisko 63 tys. osób. I to najboleśniejszy punkt na mapie zmian, jakie czekają PP, bo dotyczy zwolnień ludzi.
CZYTAJ TEŻ: Poczta się zmieni. I to jak. Nadasz list i załatwisz sprawę urzędową
W sierpniu spółka poinformowała o uruchomieniu programu dobrowolnych odejść pracowniczych (PDO), który ma objąć 9300 osób.
Okazuje się, że dzisiejsze kłopoty i wyzwania, przed jakimi stoi Poczta Polska, nie mają aż tak dużego wpływu na to, jak ją postrzegamy. Być może ma ją nasz sentyment do tej instytucji, bo przecież poczta była zawsze, odkąd pamiętamy.
PRZECZYTAJ: Uczniom przybędzie nowy przedmiot. Będą się uczyć miłości do zwierząt
Prawie połowa dobrze ocenia pocztę
A zatem – jak Polacy oceniają działalność Poczty Polskiej? Zapytała ich o to agencja SW Reaserch w sondażu zleconym przez „Wprost”. I tak:
- 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że dobrze
- 36,5 proc. – że źle,
- 18,7 proc. – nie miała w tej sprawie zdania.
Lepsze zdanie o działalności Poczty Polskiej mają kobiety, bo 47,5 proc; wśród mężczyzn dobrze ocenia ją 42 proc. badanych.
Napisz komentarz
Komentarze