Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:07
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Nie musisz pamiętać PESEL-u i kodu recepty. Wystarczy pobrać aplikację

Szybko, prosto, wygodnie. Tak teraz można zrealizować w aptece receptę. Wystarczy pobrać aplikację.
Dzięki mObywatel realizacja e-recepty stała się prostsza.
Dzięki mObywatel realizacja e-recepty stała się prostsza.

Autor: Canva / gov.pl

Aplikacja mObywatel umożliwia szybki dostęp do usług publicznych i dokumentów elektronicznych. Jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS (pobierzesz ją tutaj).

Jedną z jej najważniejszych funkcji jest możliwość realizacji recept w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL czy kodu recepty. 

Z OSTATNIEJ CHWILI: Bartłomiej B. zatrzymany przez policję! Gdzie ukrywał się podejrzany o podwójne zabójstwo?

Szybka i prosta realizacja recept

Dzięki mObywatel realizacja e-recepty stała się prostsza. Wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji, uruchomisz usługę „Recepty” i pokażesz farmaceucie kod QR wyświetlony na ekranie telefonu – zachęca Ministerstwo Cyfryzacji. 

To wygodne rozwiązanie eliminuje potrzebę ręcznego wpisywania numeru PESEL oraz kodu recepty. I całe szczęście, bo dyktowanie numeru PESEL w miejscu publicznym bywa ryzykowne. Nasze dane mogą trafić w niepowołane ręce, a to może skończyć się dla nas fatalnie: wyłudzeniem pożyczek bądź założeniem fałszywych kont bankowych.

Awaria to żaden problem

Ministerstwo Cyfryzacji zadbało również o sytuacje awaryjne, gdy apteka nie ma dostępu do systemu recept, np. z powodu awarii sieci. W takim przypadku, mObywatel umożliwia pobranie kodu QR w formacie PDF. 

Wystarczy dotknąć opcji „Pobierz PDF” w aplikacji, żeby zapisać kod na urządzeniu. Aptekarz go zeskanuje i w ten sposób uzyska dostęp do informacji niezbędnych do realizacji recepty.

Dodatkowe funkcje pod ręką

Oprócz realizacji recept, mObywatel oferuje wiele innych przydatnych funkcji. Można w nim znaleźć nie tylko niezrealizowane recepty, ale również skierowania czy historię leczenia, dostępne w aplikacji IKP. 

Co więcej, użytkownik może uzyskać szybki dostęp do recept wystawionych na swoje dzieci lub inne osoby, które udzieliły mu pełnomocnictwa, np. rodziców.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama