Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:47
Reklama
Reklama

Młodzież stawia na pszczoły. Konkurs z cennymi nagrodami

Indeks na KUL, sprzęt komputerowy, zestawy startowe uli, udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy we Francji oraz książki tematyczne to nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju KUL oraz Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL oraz Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.
Młodzież stawia na pszczoły. Konkurs z cennymi nagrodami

Autor: Fot. pixabay.com

– Konkurs popularyzuje pszczelarstwo i rolę pszczół w środowisku naturalnym człowieka ale również uświadamia młodzież o znaczeniu produktów pszczelich dla zdrowia. Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, którym będą np. nasiona roślin miododajnych do wyhodowania we własnej przestrzeni, album lub kamionka z miodem, który pochodzi z miejskiej pasieki prowadzonej przez KUL na jednym z dachów Uniwersytetu – mówi Renata Horbaczewska Wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL.

Wydarzenie zaplanowane zostało na dwa dni. 23 marca 2018r. odbędzie się konferencja „Pszczoła w mieście” (wstęp wolny) oraz ogłoszenie wyników Konkursu.

– Podjęte działania, poza edukacją młodzieży, przyniosą także popularyzację problematyki ochrony pszczół i innych zapylaczy w społeczeństwie. Uczestnictwo w konferencji naukowej pozwoli młodemu człowiekowi spojrzeć na świat pszczół z zupełnie innej strony – mówi Mirosław Worobik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.

– Ginięcie pszczół ma niezwykle negatywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż pszczoły odgrywają istotną rolę w rozmnażaniu roślin, zarówno gatunków dziko rosnących jak i uprawnych. Ochrona owadów zapylających jest bardzo ważnym elementem działań na rzecz ochrony różnorodności ekologicznej – dodaje dr hab. Ewa Trzaskowska, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL.

To już druga edycja Konkursu. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. W etapie szkolnym pierwszej edycji Konkursu wzięło udział ok. 600 uczniów z całej Polski.

Informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej www.kul.pl/KULmaIL

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Trepka

Fundacja Rozwoju KUL

tel. 81 445 32 35



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama