– Konkurs popularyzuje pszczelarstwo i rolę pszczół w środowisku naturalnym człowieka ale również uświadamia młodzież o znaczeniu produktów pszczelich dla zdrowia. Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, którym będą np. nasiona roślin miododajnych do wyhodowania we własnej przestrzeni, album lub kamionka z miodem, który pochodzi z miejskiej pasieki prowadzonej przez KUL na jednym z dachów Uniwersytetu – mówi Renata Horbaczewska Wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL.
Wydarzenie zaplanowane zostało na dwa dni. 23 marca 2018r. odbędzie się konferencja „Pszczoła w mieście” (wstęp wolny) oraz ogłoszenie wyników Konkursu.
– Podjęte działania, poza edukacją młodzieży, przyniosą także popularyzację problematyki ochrony pszczół i innych zapylaczy w społeczeństwie. Uczestnictwo w konferencji naukowej pozwoli młodemu człowiekowi spojrzeć na świat pszczół z zupełnie innej strony – mówi Mirosław Worobik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.
– Ginięcie pszczół ma niezwykle negatywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż pszczoły odgrywają istotną rolę w rozmnażaniu roślin, zarówno gatunków dziko rosnących jak i uprawnych. Ochrona owadów zapylających jest bardzo ważnym elementem działań na rzecz ochrony różnorodności ekologicznej – dodaje dr hab. Ewa Trzaskowska, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL.
To już druga edycja Konkursu. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. W etapie szkolnym pierwszej edycji Konkursu wzięło udział ok. 600 uczniów z całej Polski.
Informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej www.kul.pl/KULmaIL
Osoba do kontaktu:
Agnieszka Trepka
Fundacja Rozwoju KUL
tel. 81 445 32 35
Napisz komentarz
Komentarze