Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:11
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Wybór rusztowania - porady i wskazówki

Rusztowanie może okazać się przydatne nie tylko podczas budowy, ale i remontu, np. w kamienicy. Od jego stabilności zależne jest bezpieczeństwo robotników, a także mieszkańców, dlatego należy je wybrać z głową. Kluczowa kwestia to jego przeznaczenie, a także materiał wykonania. Najczęściej polecany typ to rusztowania aluminiowe. Co je cechuje i na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?
Wybór rusztowania - porady i wskazówki

Rusztowania i ich rodzaje

Współczesne rusztowania wykonuje się ze zróżnicowanych materiałów. Mogą to być płyty drewnopochodne, włókna szklane, stal ocynkowana, a także wspomniane już aluminium. Dzieli się je na ścienne oraz przyścienne. Te pierwsze opierają się przede wszystkim na podłożu, można zatem powiedzieć, że ich konstrukcja jest samoistna. Rusztowania ścienne oparte są już za to zarówno o podłoże, jak również ścianę, do której się je przymocowuje. Wyróżnia się rusztowania stabilne oraz jezdne, chociaż te nieruchome są znacznie częstszym rozwiązaniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając rusztowanie?

Rusztowania aluminiowe są zdecydowanie najbardziej uniwersalne, dlatego skupimy się na tym, jak je wybierać, aby dobrze spełniły swoją funkcję. Musimy zastanowić się nad kilkoma, kluczowymi kwestiami. Podstawa to ich przeznaczenie, czyli do czego właściwie chcemy je wykorzystać. Bardzo ważne jest również określenie maksymalnej wysokości, jaka będzie nam potrzebna. Zbyt niskie okaże się zupełnie nieprzydatne. Warto więc kupować je trochę na wyrost, aby mogło posłużyć także w przyszłości. Kolejna kwestia wpływająca w dużym stopniu na bezpieczeństwo, to fakt ile osób będzie korzystało z danego rusztowania. Musimy też uwzględnić częstotliwość jego wykorzystywania. Dopiero odpowiadając na te wszystkie pytania, możemy określić jakiego typu rusztowania tak naprawdę potrzebujemy. Jeżeli nie za bardzo się na tym znamy, to zawsze możemy skorzystać z profesjonalnej porady.

Ile kosztuje odpowiednie rusztowanie?

Jego cena zależna jest od wielu czynników: rodzaju, materiału wykonania czy rozmiaru. Poszczególne typy mogą znacznie różnić się kosztem. Niemniej, jego cena zaczyna się od mniej więcej 1300-1500 złotych w przypadku mniejszych modeli. Bardziej skomplikowane rusztowania kosztują nawet powyżej 10 tysięcy, chociażby dlatego ich zakup powinien zostać dobrze przemyślany. Dobre rusztowanie posłuży nam jednak przez długie lata, nawet przy częstym użytkowaniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama