Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:51
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zamość: Zostań mistrzem świata w dobroci! Ruszyła kampania Kilometry Dobra

Już po raz piąty Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra. Kampania trwać będzie od 1 marca do 2 czerwca 2019 roku, a polegać będzie jak co roku na zbieraniu złotówek - w postaci darowizn, oraz zbiórek publicznych do specjalnie przygotowanych puszek. Cel Kampanii to wsparcie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którymi PSONI Koło w Zamościu zajmuje się już od ponad 27 lat.
Zamość: Zostań mistrzem świata w dobroci! Ruszyła kampania Kilometry Dobra

W roku 2019 cel przyświecający Kampanii w Zamościu to zebranie środków niezbędnych do przeprowadzenia adaptacji i remontu budynku, przekazanego Stowarzyszeniu przez Prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka. Jest to działanie szczególnie ważne z uwagi na zwiększające się potrzeby lokalowe Stowarzyszenia.

Jak mówi Jadwiga Stromkie, Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Zamościu: “W chwili obecnej Stowarzyszenie intensywnie pracuje nad zwiększeniem bazy lokalowej, co jest konieczne dla polepszenia jakości naszych działań. Nasz cel w roku 2019, to zapewnienia jeszcze lepszych warunków terapii, rehabilitacji i edukacji Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, których przybywa w naszych placówkach. Otwarcie nowego budynku będzie krokiem milowym w działalności PSONI Koło w Zamościu.”

 

Piąta edycja Kilometrów Dobra w Zamościu, to okazja do zrzeszenia jeszcze większej liczby darczyńców prywatnych, oraz instytucjonalnych. Siła tej kampanii to wspólnota, jaką tworzą członkowie społeczności lokalnej, wspierając Organizację Pozarządową.

“Podczas kolejnych edycji zwiększała się ilość zebranych złotówek, w roku 2018 uzbieraliśmy 80 376, 82 zł - z tego ułożyliśmy 1827 metrów. Jest to namacalny dowód na to, jak wielką siłą może być wspólne, społeczne wsparcie. Środki te pomogły nam między innymi dofinansować działania i remont Świetlicy Rewalidacyjno - Rehabilitacyjnej, oraz zostały wykorzystane przy zakupie Busa do przewozu Osób Niepełnosprawnych. Będą też istotnym wkładem w planowane remonty i adaptacje budynków Stowarzyszenia.”- dodaje Jadwiga Stromkie.

 

Kilometry Dobra to również zawody o tytuł Mistrza Świata w Dobroci i próby pobicia Rekordu Guinessa w układaniu szeregów z monet. Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty Kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. W Zamościu po raz kolejny Kampanię wspierają Ambasadorzy, w tym roku są to: Beata Ścibakówna, Witold Paszt, Waldemar Barwiński, Wiktoria Gąsiewska, Ewa Pacuła, Kuba Dmochowski. Swoje poparcie wyrażają między innymi udziałem w spocie reklamującym Kampanię. Kilometry Dobra 2019 w Zamościu objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość.


Od 1 marca na stronie https://kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki Kampanii. Informacje o wydarzeniach lokalnych i zbiórkach dostępne będą również pod adresem www.psonizamosc.org.pl. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do Kampanii, oferując wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Jednocześnie zastrzegają wiarygodność zbiórki, która winna być w odpowiedni sposób oznaczona.


POLSKI INSTYTUT FILANTROPII - Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Kampania udowadnia, że Polacy umieją współdziałać, a dzięki współpracy lepiej pomagają potrzebującym. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł.


Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu to Organizacja, której misją jest działanie na rzecz wyrównania szans Osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin. Stowarzyszenie prowadzi:

  • Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy

  • Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

  • Warsztat Terapii Zajęciowej

  • Świetlicę Rehabilitacyjno - Rewalidacyjną

  • Mieszkania Treningowe

Więcej informacji:

www.psonizamosc.org.pl

www.facebook.com/psonizamosc



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama