W eliminacjach tegorocznych zmagań wzięło udział ok. 500 uczniów szkół średnich i ósmoklasistów z całego regionu. Do finału, który odbył się we wtorek, 4 lutego zakwalifikowało się tylko 51 mistrzów ortografii. Poza Lidią, Jakubem i Marią w pierwszej dziesiątce znalazły się również: Agata Dudek, Emilia Mokrzycka i Otylia Kobielarz (LO im. ONZ Biłgoraj), Oliwia Adamczuk (Zespół Szkół w Grabowcu), Julia Czapka, Klaudia Dargiel i Natalia Jarząbek (LO im. ONZ Biłgoraj).
- Cieszę się, że ten konkurs, jak również inne organizowane przez naszą Uczelnię spotykają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. To bardzo dobrze świadczy o uczniach, którzy chcą jak najlepiej wypaść w oczach swoich nauczycieli i mentorów, a także o nauczycielach, którzy chcą poświęcić swój czas, by uczniów przygotować. Pokazuje to, że dla jednych i drugich ważna jest przyszłość młodzieży i nas wszystkich. Najważniejsze to wzbudzić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy – mówił dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ.
- Ortografia jest potrzebna, mimo, że niektórzy mówią, że już niekoniecznie. Świadczy ona o wykształceniu człowieka, o tym, jakim posługuje się językiem. To dyktando zostało stworzone specjalnie przez polonistów II LO dla was, żeby odpowiadało waszemu postrzeganiu świata. Gratuluję wam wysokich umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim – mówiła Beata Chmura, dyrektor II LO.
Napisz komentarz
Komentarze