Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:55
Reklama
Reklama

Pijani z zakazami za kółkiem

Po alkoholu za kierownicą samochodu siadać nie można. Kiedy sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, również ruszać w drogę autem się nie powinno. Ale dla niektórych te zakazy nic nie znaczą. Kilku takich gagatków namierzyła ostatnio zamojska policja.
Pijani z zakazami za kółkiem

Autor: Fot. policja.pl

Tak było w przypadku 37-latka z Zamościa, który został zatrzymany w miejscowości Chyża. Wpadł, bo po pijanemu doprowadził do kolizji. Kierując volkswagenem, nie wyrobił się na zakręcie, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z hondą. Później jeszcze wypadł na pobocze i uderzył w zaparkowanego tam forda. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, ale 37-letni mężczyzna stanie przed sądem za spowodowanie po pijanemu kolizji. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Konsekwencje jazdy na „podwójnym gazie” poniesie również zatrzymany w Pniówku 35-latek z gminy Zamość, który w drogę ruszył mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. To nie była pierwsza jego taka wpadka. Mężczyzna ma bowiem orzeczony przez sąd dożywotni zakaz kierowania. Jakby tego było mało, jechał hondą, która nie była ubezpieczona i nie miała badań technicznych.

Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Ktoś wypatrzył go na parkingu przy sklepie na ul. Peowiaków w Zamościu. Gdy funkcjonariusze tam dotarli, akurat odjeżdżał. Uniemożliwili mu to i przebadali alkomatem. Wynik? Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że 26-latek z Zamościa miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za to jego fiat nie miał badań technicznych.

– Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, czasowa utrata prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty pieniędzy w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych na określony przez sąd cel – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że jeśli kierujący był już karany za tego typu przestępstwo czekają go surowsze konsekwencje – pozbawienie wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Za złamanie sądowego zakazu również można trafić do więzienia, w tym przypadku na okres do 5 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama