Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:14
Reklama
Reklama

Rowerem na majówkę - najpiękniejsze trasy w Polsce

Hotele nadal zamknięte, ale perspektywa spędzenia majówki w domu nie jest zbyt zachęcająca? Mamy rozwiązanie! W wielu regionach Polski powstały szlaki rowerowe, które dla pasjonatów dwóch kółek są doskonałym sposobem na zwiedzanie. Wybraliśmy najpiękniejsze miejsca na rowerową wyprawę.
Rowerem na majówkę - najpiękniejsze trasy w Polsce

Autor: iStock

Green Velo

To jeden z najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Jego całkowita długość przekracza 2 tysiące kilometrów i ciągnie się wzdłuż wschodniej granicy, przez pięć województw. Swój początek ma w Elblągu, na terenie malowniczych Żuław, a kończy się w Kielcach i Górach Świętokrzyskich. Choć przejechanie całego szlaku to kilkudniowa wyprawa, warto wyruszyć w nią, nawet wybierając krótsze odcinki. Po drodze przywitają nas takie miejscowości jak Łomża i jej mola oraz promenady; Chełm i Poleski Park Narodowy czy Rzeszów leżący u stóp Karpat. Trasę możesz zaplanować korzystając z dedykowanej aplikacji Green Velo, którą pobierzesz na swój smartfon.

Kaszubska Marszruta

Bory Tucholskie słyną z niezliczonych ilości grzybów w sezonie deszczowym, ale użytkownicy jednośladów znajdą tam również kilkudziesięciokilometrowe szlaki, które pozwolą dotrzeć w iście bajeczne miejsca, począwszy od Jeziora Chrzykowskiego, które jest jednym z największych w Polsce, aż po Chociński Młyn, w którym atrakcją turystyczną są ruiny starego tartaku. Każda trasa to propozycja na jednodniową wycieczkę.

Jurajski szlak Orlich Gniazd

Trasa łącząca Kraków z Częstochową zachwyca zabytkowymi warowniami, zwanymi właśnie Orlimi Gniazdami. 190 kilometrów dróg rowerowych naszpikowanych jest zamkami, kościołami, dolinami i wapiennymi pozostałościami. Jest to wymagająca podróż, na którą trzeba poświęcić ok. 3 dni. Jeden z najbardziej charakterystycznych i znanych szlaków polecany jest osobom o co najmniej średnim stopniu zaawansowania w kolarstwie.


Żelazny Szlak Rowerowy

Naszą ostatnią propozycją jest szlak, który prowadzi przez 43 kilometry i kończy się po stronie czeskiej. Tam jednak obecnie wjazd jest zakazany ze względu na koronawirusa, dlatego wycieczkę lepiej zakończyć przed granicą. Taki wariant oferuje 25 kilometrów trasy, podczas której przywitają nas takie miejscowości jak Gołkowice, Godów, Jastrzębie-Zdrój. Szlak w dużej mierze powstał na dawnych nasypach kolejowych, i to właśnie jest jego motyw przewodni. Dla rowerzystów dostępna jest do pobrania aplikacja Żelazny Szlak Rowerowy na smartfony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama