Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 30 marca 2025 04:02
Reklama
Reklama

Terytorialsi wspierają Narodowy Program Szczepień

Reklama
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny w kilkudziesięciu punktach szczepień w województwie lubelskim.
Terytorialsi wspierają Narodowy Program Szczepień

Autor: Fot. 3 BOT

Każdego dnia w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie całego województwa lubelskiego zaangażowanych jest ok. 450 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W obecnej fazie prowadzonej przez żołnierzy WOT operacji pk. „Trwała Odporność”, jednym z priorytetów jest wsparcie Punktów Szczepień Powszechnych. Do tych działań codziennie kierowanych jest ok. 40 żołnierzy 2 LBOT, którzy aktualnie wspierają 28 punktów szczepień w naszym regionie, w tym 20 punktów powszechnych.

Reklama

W dniu 5 maja br., kilkunastu żołnierzy 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina zostało skierowanych do wparcia nowo otwartego Punktu Szczepień Powszechnych w hali lodowiska Icemania w Lublinie. Terytorialsi zajmują się, m.in. kierowaniem ruchem w punkcie, udzielają pomocy przy wypełnianiu ankiet oraz prowadzą monitoring zdrowia osób już zaszczepionych.

CZYTAJ TAKŻE: JUŻ SZCZEPIĄ W HALI OSIR. KILKASET OSÓB DZIENNIE

Terytorialsi aktywnie włączyli się również w akcję „Zaszczep się w majówkę” prowadzoną w mobilnym punkcie szczepień na lubelskim Placu Zamkowym. Ich zadania polegały na dbaniu o bezpieczeństwo i dystans osób oczekujących na szczepienie.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej od początku jest zaangażowana we wsparcie programu szczepień populacyjnych. Zadania żołnierzy WOT skupiają się głównie na zapewnieniu transportu do punktów szczepień, dowozu cywilnych zespołów medycznych do osób z ograniczoną mobilinością oraz pomocy w rejestracji.

W szczepieniach przeciw Covid-19 żołnierze 2 LBOT pomagają także seniorom. Przypomnijmy, w Dowództwie WOT pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 115 funkcjonuje infolinia za pośrednictwem, której można zgłaszać potrzebę pomocy, m.in. dowóz na miejsce szczepienia. Z tej formy wsparcia w województwie lubelskim skorzystało już blisko 80 seniorów, w tym 32 kombatantów, weteranów oraz ich rodziny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BrawoTreść komentarza: Bicie piany o PISOwską 13 napiszcie ile co miesiąc dostaje ciapaty bez lat pracy bo Jakubiak mówi o 12.000 tys to jest życie w Madrycie emerycie czarna pasta i do koncentracjon lager TfuSSka.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 06:49Źródło komentarza: Zbliża się termin wypłat trzynastej emerytury. Sprawdź terminyAutor komentarza: GertrudaTreść komentarza: Prędkość 😐Data dodania komentarza: 28.03.2025, 19:59Źródło komentarza: Gm. Zwierzyniec: Tragiczny wypadek w Obroczy. Nie żyje 27-latka, która kierowała oplem [ZDJĘCIA]Autor komentarza: NikTreść komentarza: Chyba każdy samorząd gminy wprowadził to ulepszenie bo to są pieniądze. Świetlicę stoją przeważnie na gruntach gminy i nie ważne że jak były budowane gmina często nie dała złamanego grosza. Teraz jak są wyremontowane i dobrze doposażone ktoś nagle wpadł na pomysł że trzeba to ucywilizowac...czyli 150 netto plus prad i woda za wynajem do budżetu gminy.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 17:39Źródło komentarza: W gm. Ulhówek nie było regulaminu korzystania ze świetlic. To nowość, która nie podoba się mieszkańcomAutor komentarza: Do MTreść komentarza: Racja i za nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń ktoś powinien zostać ukarany. Nawet wiem kto...ale niestety są równi i równiejsi. Niektórym włos z głowy nie spadnie. Może zależy to od koloru włosów?Data dodania komentarza: 28.03.2025, 17:26Źródło komentarza: Wicestarosta hrubieszowski zarzucił protestującym kłamstwa. Związkowcy dali staroście 7 dniAutor komentarza: CamelTreść komentarza: Jako niezbędne postuluję utworzenie TWAOPDD czyli Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Ojców Posiadających Dorosłe Dzieci. Bez tego nie widzę szans na rozwój miasta. Moja małżonka postuluje utworzenie KMG czyli Klubu Miłośników Garsonek. Z kolei mój dobry kolega wnosi o powołanie MKPWPSDP czyli Miejskiego Koła Przeciwników Wynoszenia Pustych Słoików Do PIWNICY. Dziękuję za uwagę.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 15:22Źródło komentarza: Wiosenny reset w Hrubieszowie. Kobiece spotkanie pełne inspiracji. Zobacz zdjęciaAutor komentarza: emerytkaTreść komentarza: Tak co miesiąc, " a ile dostaniemy, a komu się należy, a kiedy, a czemu tam mało itd????? ile lat przepracowanych, ile i jakie składki taka emerytura, koniec kropka ! przestańcie o nas tyle gadać , są ważniejsze sprawy.Data dodania komentarza: 28.03.2025, 14:32Źródło komentarza: Zbliża się termin wypłat trzynastej emerytury. Sprawdź terminy
Reklama