Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:46
Reklama
Reklama

Rachanie: Pomóżmy Łukaszowi

Łukasz Konopka ma niespełna 29 lat. Kochającą żonę i trójkę małych dzieci. Kilka miesięcy temu okazało się, że będzie musiał zmierzyć się z glejakiem, który jest już w najbardziej zaawansowanym stadium. Łukasz przeszedł operację, ale szansą dla niego jest dopiero terapia NanoTherm. Kosztuje ok. 190 tys. zł.
Rachanie: Pomóżmy Łukaszowi
Łukasz Konopka ma usuniętego guza, ale nie w całości. Rada zniszczyć może kosztowna terapia NanoTherm.

Do niedawna Agata i Łukasz Konopkowie wiedli normalne, spokojne życie. Są kochającym się małżeństwem, rodzicami trójki dzieci – dwóch córek (jedna ma rok, druga 4 latka) i synka, który na świat przyszedł w kwietniu. W lutym Łukasz dowiedział się, że ma guza mózgu – glejaka wielopostaciowego w ostatnim IV stopniu zaawansowania.

Guz może odrosnąć 

Lekarze niemal natychmiast skierowali Łukasza na operację. Guza wycięto, ale okazało się, że nie można go usunąć w całości. Poza tym guz może odrosnąć w każdej chwili.

Szansą na pokonanie choroby jest nierefundowana terapia NanoTherm. To innowacyjna metoda leczenia guzów mózgu, które trudno wyciąć. Polega na wprowadzeniu bezpośrednio do takiego guza roztworu, zawierającego nanocząsteczki tlenku żelaza. Następnie, za pomocą urządzenia wykorzystującego zmienne pole magnetyczne, cząsteczki się podgrzewa, a one niszczą komórki rakowe, nie uszkadzając zdrowych struktur mózgu.

– Mąż przebywa jeszcze w szpitalu. Po 6 tygodniach radio- i chemioterapii jest bardzo osłabiony, ale za kilka dni powinien wrócić do domu. Nie wiemy na ile rak się uspokoi. Może odrosnąć w każdej chwili, dlatego musimy być gotowi, czyli mieć pieniądze na terapię. Lekarze szansy na całkowite wyleczenie mu nie dają... Jedynie terapia NanoTherm może mu dać kilka lat życia... Potrzebujemy go, dzieci... – mówi Agata Konopka.

(...)

Wpłać cokolwiek

Zbiórki na leczenie Łukasza Konopki prowadzone są na portalu zrzutka.pl („Dla męża na walkę z glejakiem”). Link do niej znajdziecie m.in. na naszej stronie internetowej i naszym profilu na Facebooku. Również na stronie www.skarbonka.alivia.org.pl.

Kolejną prowadzi Parasol Roztocza. Darowiznę można przekazać na konto bankowe: 16 1750 1107 0000 0000 2793 6989 z dopiskiem "Łukasz Konopka".

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama