Festiwal trwał będzie od 8 do 16 sierpnia. Program przygotowano z myślą o odbiorcach w każdym wieku. Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w wielu miejscach w Horyńcu, podobnie w Lubyczy Król.
ART FESTIWAL 2021 - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
9 sierpnia o godz. 10 w Sali Konferencyjnej UM dzieci spotkają się z pisarzem Grzegorzem Kasdepke i aktorką Dominiką Ostałowską. Dzień później, także o godz. 10 w dużej świetlicy (POM) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci z ilustratorką książek Elżbietą Wasiuczyńską inspirowane "Bajkami robotów" Stanisława Lema (zapisy – [email protected], dzieci 7-10 lat, decyduje kolejność zgłoszeń). Tego samego dnia, ale wieczorem, o godz. 20 na scenie letniej, w parku miejskim z koncertem muzyki filmowej wystąpi Baltic Neopolis Orchestra.
11 sierpnia, w dużej świetlicy (POM) zaplanowano warsztaty pisania dla dzieci z Jarosławem Górskim i Maciejem Orłosiem (obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń), natomiast o godz. 15, w sali konferencyjnej UM spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem „Jak w ostatnim tysiącleciu czciliśmy przywódców”. Rozmowę prowadzi Jarosław Górski.
12 sierpnia o godz. 15 można się będzie wybrać na spacer przyrodniczy z Urszulą Zajączkowską i dowiedzieć się „Czy rośliny czują” (obowiązują zapisy). Kolejnego dnia o godz. 17 w sali konferencyjnej UM rozpocznie się spotkanie pn. „Wygrasz jak przegrasz”. Z Joanną Szczepkowską rozmawiał będzie Michał Ogórek.
W sobotnie popołudnie, 14 sierpnia, o godz. 14 na scenie letniej wystawiony zostanie spektakl lalkowy dla dzieci „Kto pokona smoka?”. Godzinę później, w sali konferencyjnej UM zaplanowano spotkanie z autorką biografii Kaliny Jędrusik – Urszulą Ryciak. Rozmowę prowadzą Jarosław Górski i Joanna Łuszczyńska-Lewko.
O godz. 21 na scenie letniej w parku miejskim będzie można posłuchać koncertu jazzowego. Zagra Leszek Żądło (saksofon) oraz Joachim Mencl (piano).
W niedzielne popołudnie 15 sierpnia o godz. 17 w sali konferencyjnej UM o miłosnych sekretach Bolesława Prusa opowie autorka jego biografii, Monika Piątkowska. Natomiast o godz. 20 warto się wybrać do cerkwi św. Mikołaja w Siedliskach. Tam uczestniczyć w wieczorze poetycko-muzycznym „Norwid: do kraju tego" w wykonaniu Dariusza Kowalskiego (tekst) i Joachima Mencla (lira korbowa).
Wydarzenia festiwalowe kończy 16 sierpnia o godz. 17 w sali konferencyjnej UM „Dzieci z Dworca Brześć” – spotkanie z reporterką Mariną Hulią i Madiną i Madiną Mazalievą – bohaterką filmu dokumentalnego "Wszyscy wszystko zjedli".
O tym, co się będzie w ramach festiwalu działo w Horyńcu Zdroju można się dowiedzieć z informacji zamieszczonej na stronie tamtejszego GOK-u.
Napisz komentarz
Komentarze