Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:48
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Tylko 1 procent, a znaczy tak wiele

Od kilkunastu lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To nie wymaga od nas wysiłku, ale daje dużo radości tym, do których trafią.
Tylko 1 procent, a znaczy tak wiele

W naszym regionie funkcjonuje już kilkadziesiąt organizacji pożytku publicznego. Tylko w Zamościu jest ich ok. 30. Z roku na rok coraz więcej osób przekazuje 1% swojego podatku takim organizacjom. To dobry cel, który świadczy o szlachetności i świadomości potrzeb społecznych. Samo przekazanie 1% jest łatwe i nic nie kosztuje. Dla tych, którzy ten procent otrzymują jest często ogromną pomocą. Wiele organizacji pożytku publicznego utrzymuje się bowiem wyłącznie z tego, co dostaje od podatników i innych darczyńców.

Na taką pomoc czeka np. Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla, które zebrane pieniądze przeznacza na utrzymanie i funkcjonowanie Hospicjum w Łabuńkach. Potrzeby są tam nie małe. W Hospicjum Santa Galla profesjonalną opiekę lekarza, pielęgniarek i księży znajdują dorośli ze zdiagnozowanym nowotworem, a także ich rodziny.

Inne zadania, ale równie wielką potrzebę wsparcia 1 procentem, ma Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem". Założyli je nauczyciele i rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, które uczą się przystosowania do życia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu przy ul. Śląskiej. Pieniądze przeznaczają na poprawę warunków edukacji, rehabilitacji dzieci oraz ich rodzin, a także na organizacje imprez plenerowych, dzięki którym młodzi ludzie z niedowidzeniem, niedosłuchem czy niepełnosprawnością intelektualną i ruchową mogą spotkać się ze sprawnymi.

Warto przekazać 1% swojego podatku organizacji, do której mamy zaufanie. Lista wszystkich organizacji pożytku publicznego uprawnionych do uzyskania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016 można znaleźć na stronie internetowej ministerstwa pracy i polityki społecznej. Wspomóc można jednak organizację z regionu. Patriotyzm lokalny jest jak najbardziej wskazany.  

Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych przy wsparciu miasta Zamość i mediów już po raz szósty organizuje akcję pn. "1% od Nas - 1% dla Nas".  Jej celem jest zachęcenie mieszkańców Zamojszczyzny do przekazania 1% podatku na rzecz naszych, lokalnych organizacji pożytku publicznego. Macie jeszcze okazję przyłączyć się do ich akcji. 

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama