Trade Mark Energy wyróżnia się innowacyjnym podejściem do modernizacji instalacji centralnego ogrzewania w budynkach sprzed lat 90., z zastosowaniem powietrznych pomp ciepła.
– Jesteśmy w stanie zamontować nowoczesne urządzenia w każdym starym budynku, bez względu na jego wiek i rodzaj zastosowanej w nich instalacji grzewczej. Zastosowanie nowoczesnych powietrznych pomp ciepła skraca nam czas realizacji takiego montażu. Dodatkowym atutem jest obniżenie finansowe wartości inwestycji którą ponosi inwestor, gdyż unikamy kosztownej wymiany istniejącej instalacji grzejnikowej, a jednocześnie zastosowane rozwiązania nie zmniejszają efektywności energetycznej budynku lub wręcz go podniosą przy minimalnym nakładzie w ocieplenie np. stropu budynku lub stropu piwnicy – zapewnia Aneta Parol, wiceprezes Zarządu w Trade Mark Energy.
Firma za ten projekt otrzymała nagrodę i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej podczas gali World Urban Forum pod patronatem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Zainteresowanie montażem nowoczesnych urządzeń w starych budynkach cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem.
– Na rynku nieruchomości wciąż w znacznej większości przeważają budynki powstałe w starszej technologii, które przez lata użytkowania były jedynie modernizowane z różnym skutkiem. Proponowane przez nas rozwiązanie z zastosowaniem powietrznej pompy ciepła do ogrzewania tych budynków, pozwala na znaczne obniżenie koszów użytkowania z jednoczesną dbałością o środowisko. Jeśli dołożymy do powietrznej pompy ciepła instalację fotowoltaiczną do jej zasilenia, to zmniejszamy tym samym koszty zużycia energii elektrycznej, emisji dwutlenku węgla i skracamy tym samym zwrot kosztów poniesionych na całą inwestycję – tłumaczy wiceprezes.
I przypomina, że TM Energy służy też wsparciem w pozyskaniu dofinansowania (m.in. z programu "Czyste powietrze").
Napisz komentarz
Komentarze