Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:54
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

PERŁY BIZNESU 2022: Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w starszym budownictwie

Zamojska firma Trade Mark Energy Sp. z o.o. działa od 2019 r. Zajmuje się m.in. profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją, kotłów gazowych, instalacji c.o, c.w.u z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz fachowym i rzetelnym doradztwem.
PERŁY BIZNESU 2022: Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w starszym budownictwie

Trade Mark Energy wyróżnia się innowacyjnym podejściem do modernizacji instalacji centralnego ogrzewania w budynkach sprzed lat 90., z zastosowaniem powietrznych pomp ciepła.

– Jesteśmy w stanie zamontować nowoczesne urządzenia w każdym starym budynku, bez względu na jego wiek i rodzaj zastosowanej w nich instalacji grzewczej. Zastosowanie nowoczesnych powietrznych pomp ciepła skraca nam czas realizacji takiego montażu. Dodatkowym atutem jest obniżenie finansowe wartości inwestycji którą ponosi inwestor, gdyż unikamy kosztownej wymiany istniejącej instalacji grzejnikowej, a jednocześnie zastosowane rozwiązania nie zmniejszają efektywności energetycznej budynku lub wręcz go podniosą przy minimalnym nakładzie w ocieplenie np. stropu budynku lub stropu piwnicy – zapewnia Aneta Parol, wiceprezes Zarządu w Trade Mark Energy.

Firma za ten projekt otrzymała nagrodę i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej podczas gali World Urban Forum pod patronatem Komisji Europejskiej i Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Zainteresowanie montażem nowoczesnych urządzeń w starych budynkach cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem.

– Na rynku nieruchomości wciąż w znacznej większości przeważają budynki powstałe w starszej technologii, które przez lata użytkowania były jedynie modernizowane z różnym skutkiem. Proponowane przez nas rozwiązanie z zastosowaniem powietrznej pompy ciepła do ogrzewania tych budynków, pozwala na znaczne obniżenie koszów użytkowania z jednoczesną dbałością o środowisko. Jeśli dołożymy do powietrznej pompy ciepła instalację fotowoltaiczną do jej zasilenia, to zmniejszamy tym samym koszty zużycia energii elektrycznej, emisji dwutlenku węgla i skracamy tym samym zwrot kosztów poniesionych na całą inwestycję – tłumaczy wiceprezes.

I przypomina, że TM Energy służy też wsparciem w pozyskaniu dofinansowania (m.in. z programu "Czyste powietrze").


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama