– Po przeprowadzeniu audytów w naszej placówce powstał plan modernizacji infrastruktury informatycznej, który umożliwi funkcjonowanie systemów w sposób gwarantujący ich bezpieczeństwo i niezawodność – zapewnia Adam Fimiarz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
W ramach projektu w placówce w Zamościu zostanie przeprowadzona modernizacja sieci komputerowej i infrastruktury serwerowej. Środki pozyskane z funduszu przeznaczone zostaną na wymianę kluczowych urządzeń sieciowych oraz dostawę nowej generacji serwerów, które w znaczący sposób zwiększą wydajność systemu i zapewnią możliwość jego rozwijania przez kolejne lata.
Pożyczka z LRFR przeznaczona zostanie także na budowę sieci Wi-Fi. Dzięki temu pracownicy szpitala będą mieli ułatwiony dostęp do danych medycznych każdego pacjenta. Pozwoli to również na podniesienie standardu pracy personelu medycznego. Z sieci będą mogli korzystać także pacjenci szpitala. Inwestycja zostanie zrealizowana kompleksowo: dla zapewnienia sprawnego zarządzania całą infrastrukturą informatyczną przewiduje się również wyposażenie szpitala w odpowiednie narzędzia monitorowania i przeciwdziałania awariom. Wymienionych zostanie również ponad 100 komputerów, które do tej pory pracowały na przestarzałym oprogramowaniu.
– Cyfryzacja sektora ochrony zdrowia to znakomity przykład na to, jak w praktyce wygląda wykorzystanie technologii dla poprawienia komfortu pobytu pacjentów w szpitalach, dlatego tak ważne jest doinwestowanie placówek medycznych oraz wyposażenie ich w specjalistyczny sprzęt oraz oprogramowanie – wyjaśnia Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. – Nie mam wątpliwości, że wymiana i gruntowna rozbudowa infrastruktury informatycznej wpływa na lepszą jakość świadczonych usług oraz podniesienie komfortu pracy lekarzy i administracji szpitala.
LRFR to instytucja, która została powołana z inicjatywy Zarządu Województwa Lubelskiego w celu opracowania oraz realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego wsparcia małych, średnich oraz mikroprzedsiębiorstw. Ponadto wdraża instrumenty finansowe o różnym charakterze oraz wspiera województwo w realizacji strategii regionalnych. – Cieszy fakt, że do grona beneficjentów dołącza pierwsza jednostka z sektora finansów publicznych – informuje Rafał Langiewicz, prezes LRFR. – Kolejne już czekają.
Pożyczka ma charakter preferencyjny (bez prowizji i kosztów okołopożyczkowych, z minimalną marżą), zaś okres finansowania to 10 lat.
Przypomnijmy, że niedawno zamojski szpital „papieski” otrzymał ponad 2,5 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 na modernizację i ucyfrowienie rezonansu magnetycznego. Warta ponad 2,8 mln zł inwestycja ma być gotowa do końca roku.
Napisz komentarz
Komentarze