Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 14:07
Reklama Baner reklamowy firmy Karpiówka Bełżec
Reklama

Jak ma rozwijać się Roztocze? Trwają debaty publiczne

Podczas otwartych spotkań każdy będzie mógł podzielić się opinią oraz ciekawymi pomysłami na inicjatywy rozwojowe Roztocza. Rusza debata publiczna nad projektem Programu Rozwoju Roztocza.
Rusza debata publiczna nad projektem Programu Rozwoju Roztocza.
Rusza debata publiczna nad projektem Programu Rozwoju Roztocza.

Autor: Euroregion Roztocze

Zarząd Województwa Lubelskiego 30 stycznia przyjął projekt „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”. Skuteczne wdrożenie programu zależy od dobrej współpracy różnych podmiotów, dlatego przyszła pora na debaty w miastach powiatowych Roztocza.

Warto przypomnieć, że w Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego do 2030 r. przyjęto model zrównoważonego rozwoju województwa. W modelu tym istotnym aspektem jest wykorzystanie specyficznych potencjałów rozwojowych, jakimi dysponują różne części Lubelszczyzny. 

– Przygotowaliśmy projekt dokumentu „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”, który kompleksowo określa wizję i cele rozwoju Roztocza do 2030 roku. Program ten pozwoli tak zaplanować działania, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z potencjału całej tej krainy – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Roztocze to obszar charakteryzujący się unikatowymi walorami przyrodniczymi, który leży na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego. Dostrzegając istniejące powiązania i konieczność spójnego planowania, władze obu województw zawarły w strategiach regionalnych zapisy o współpracy na rzecz rozwoju Roztocza. Konsekwencją była decyzja o przygotowaniu programów rozwoju – odrębnych dla każdego z województw, ale spójnych w warstwie merytorycznej i organizacyjnej. Na Lubelszczyźnie ruszają debaty. Na pierwszy ogień Kraśnik. Tam spotkanie odbyło się 5 marca.

 7 marca odbędzie się debata w Biłgoraju, 11 marca w Tomaszowie Lubelskim, 13 marca w Zamościu, a 15 marca w Janowie Lubelskim. 

– Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i mieszkańców do podzielenia się pomysłami na rozwój tego obszaru – zachęca wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

Szczegółowe informacje na stronie www.roztocze.lubelskie.pl. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zakaz wejscia do lasu 11.03.2024 07:26
Zdjac zakazy wejscia do lasu w zwierzyncu, pelno znakow zakazu przez caly rok. Mimo ze brak wycinek i innych zagrozen. Zamkneli lasy dla siebie cwaniaczki, czyzby tam robili cos nielegalnego? Nie da sie na przyklad przejsc czy tam przejechac rowerem lasem od Zawady do Zwierzynca, ale i jest kilka innych pobliskich lasow zamknietych. A na stronie panstwowych lasow nie ma wzmianki o ich zamknieciu, czyli to zwierzyniecka samowola? Do tego na trasie green velo jest oplata zwierzyniecka, za niby to sprzatanie, na wszystkim klada łapy, nie dosc ze dostaja wyplaty, dostaja pieniadze na dbanie o las to jeszcze wprowadzaja oplaty za wejscie do lasu, badz je sobie zamykaja i na to wychodzi i cos ukrywaja bo po cholere zamykac takie połacie!

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Znawca Ochrony PrzyrodyTreść komentarza: Jaka to jest patologia. Z automatu powinna firma która to zwoziła i firma zlecająca to zostać pociągnięta do oczyszczenia terenu i przywrócenia do stanu zastanego. A tak śmieci sobie będą leżały, nikt za to nie beknie realnie (no nie oszukujmy się że zawiasy to jakaś kara...). Za parę lat sprawa się przedawni, a ze śmieciami zostanie gmina.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 10:29Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: romcioTreść komentarza: Dziadostwo i kalectwo z Józwą na czele.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 09:34Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: ObserverTreść komentarza: "Zobowiązania szpitala wobec NFZ z tytułu niewykonania ryczałtu to około 18 mln zł."- czy ktoś za to poniesie konsekwencje? Te pieniądze zostały przejedzone? Najważniejsze, że dyrektor zarobiony.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 09:05Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: SkanerTreść komentarza: Jak to mówi Józefik: Pogadajo, popiszo i przestano...szkoda komentować.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Nazywasz mnie panie burak absolwentem a później piszesz jakbyś skończył gimnazjum. Jak widać głupota nie boli.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 08:18Źródło komentarza: Hrubieszów: Uczniów mniej, a wydatki rosną. Władze sugerują, by gminy dołożyły do kosztów oświatyAutor komentarza: Kochający kwiaty.Treść komentarza: Pięknymi tulipanami nie da się jednak przykryć tego, co zamierza zgotować mieszkańcom burmistrzyni ze swoimi "niezależnymi" radnymi. Piękne kwiaty nie przykryją działań drenujących kieszenie mieszkańców miasta w celu próby rozpaczliwego ratowania miejskiego budżetu i spłaty obsługi horrendalnego zadłużenia.Data dodania komentarza: 24.11.2024, 19:59Źródło komentarza: Hrubieszów: Posadzili 37 tys. cebulek kwiatów! Gdy to zakwitnie, będzie bajecznie!
Reklama