Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 02:08
Reklama
Reklama Akademia Bialska

Pary jednopłciowe i adopcja dzieci. Co sądzą o tym Polacy? [SONDAŻ]

Większość Polaków uważa, że pary jednopłciowe powinny mieć możliwość zalegalizowania swojego związku. A co z adopcją dzieci?
Większość Polaków uważa, że pary jednopłciowe powinny mieć możliwość zalegalizowania swojego związku. A co z adopcją dzieci?
Większość Polaków uważa, że pary jednopłciowe powinny mieć możliwość zalegalizowania swojego związku. A co z adopcją dzieci?

Autor: Canva

39 proc. opowiada się za możliwością zawierania małżeństw jednopłciowych, kolejne 28 proc. popiera inną formę legalizacji takich związków. 

Czy Polacy popierają adopcję dzieci przez pary jednopłciowe? 

Sondaż LGBT+ Pride 2024 pokazuje, że w ostatnich latach wyraźnie wzrosło poparcie dla adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. 

  • 44 proc. Polek i Polaków sprzeciwia się prawu par jednopłciowych do adopcji dzieci,
  • popiera je jednak 41 proc. 

W porównaniu do wyników z 2021 roku poparcie dla adopcji wzrosło o 8 punktów procentowych.

Homoseksualista w rodzinie

Co trzeci respondent z Polski (36 proc.) twierdzi, że wśród swoich krewnych lub bliskich znajomych z pracy ma osobę homoseksualną. Kobiety mają takie doświadczenie częściej niż mężczyźni, a młodsze osoby częściej niż starsze. 

Kontakt z osobami biseksualnymi deklaruje 18 proc. Polek i Polaków. Wyraźnie mniej Polaków ma styczność z osobami transpłciowymi (8 proc.) oraz niebinarnymi (10 proc.).

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolejny Lottomilioner w Tomaszowie Lubelskim! Wygrał ponad 9 mln zł

Niemal połowa Polek i Polaków popiera postulat, żeby osoby LGBT+ mogły mówić otwarcie o swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Są dyskryminowani

Aż 61 proc. badanych uważa, że osoby transpłciowe doświadczają dużej dyskryminacji.

55 proc. twierdzi, że za zgodą rodziców transpłciowym nastolatkom należy zezwolić na opiekę medyczną dotyczącą korekty płci.

41 proc. uważa, że koszty takiej korekty powinien pokryć system ubezpieczenia zdrowotnego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ohyda 25.06.2024 10:58
pedalstwo

 

 

Reklama
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama