Były odznaczenia PZPN i LZPN, zasłużonych uhonorował też klub. Ogłoszono wyniki głosowania internetowego na trenera 90-lecia Hetmana – wygrał Wiesław Wieczerzak, a zebrani zareagowali na to żywiołowym aplauzem. Zebrani poznali też jedenastkę 90-lecia, wybraną przez kapitułę obchodów jubileuszu. W tej nietypowej i ekskluzywnej drużynie znaleźli się Sebastian Łukiewicz, Robert Szala, Czesław Gajdek, Waldemar Soboń, Wojciech Rycak, Mariusz Pliżga, Grzegorz Płoszaj, Andrzej Rycak, Zdzisław Prejbusz, Jan Janda i Jacek Ziarkowski.
Goście uroczystości obejrzeli półgodzinny film dokumentalny o dziewięciu dekadach zamojskiego klubu, zrealizowany przez Telewizję Zamość Video-Kadr. Imprezę poprzedziło wspólne oglądanie na telebimie meczu piłkarskich mistrzostw Europy Polska – Austria.
Przeczytaj też: Huczwa Tyszowce w barażach! Zwyciężyła nad Hetmanem Zamość
Hetman Zamość już przygotował dokument. Brak tylko stempla
Spośród wszystkich klubów sportowych na Zamojszczyźnie to właśnie Hetman może się poszczycić największymi osiągnięciami w piłce nożnej. Przez jedenaście lat zespół z Zamościa grał w II lidze, a przez półtora sezonu – w nowej II lidze (trzeci poziom rozgrywkowy). Dwa razy awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski (w 1994 i 1997 r.). Na tym etapie pucharowej rywalizacji na szczeblu centralnym zremisował 0:0 z Legią Warszawa, najbardziej utytułowanym polskim klubem piłkarskim. Natomiast w III lidze występował w 23 sezonach. Piłkarze rodem z Zamościa grali w reprezentacji Polski, w różnych kategoriach wiekowych, a kilkunastu wychowanków zamojskiego klubu trafiło do ekstraklasy.
Dwa sezony w I lidze występowali pięściarze Hetmana. Bokserzy Hetmana zdobyli cztery medale mistrzostw Polski seniorów i kilkadziesiąt w rywalizacji młodzieżowej. Ikoną sekcji był trener Ryszard Linek, twórca tzw. zamojskiej szkoły boksu, nazwywany „zamojskim Papą Stammem”.
Napisz komentarz
Komentarze