Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 01:21
Reklama Baner reklamowy - Dewocjonalia
Reklama

PERŁY BIZNESU 2024: Stadion sportowy w Łabuniach (Inwestycja Samorządowa)

– Stadion to wizytówka naszej gminy, miejsce nie tylko do rozgrywek piłki nożnej, ale wielu innych wydarzeń, także na poziomie powiatowym, promujących aktywność fizyczną i gminę Łabunie – mówi wójt Mariusz Kukiełka. Przedstawiamy kolejną inwestycję zgłoszoną do 7. edycji plebiscytu Perły Biznesu.
Budowa stadionu w Łabuniach jest jedną z największych gminnych inwestycji ostatnich lat.
Budowa stadionu w Łabuniach jest jedną z największych gminnych inwestycji ostatnich lat.

Budowa stadionu w Łabuniach jest jedną z największych gminnych inwestycji ostatnich lat. Stadion powstał w ramach projektu „Poprawa infrastruktury sportowej na terenie gminy Łabunie”, który zakładał budowę stadionu, a także dwóch boisk sportowych przy szkołach.

Przy ul. Parkowej w Łabuniach wybudowano stadion sportowy o powierzchni 100 m na 63, z ogrodzeniem, piłko-chwytami, oświetleniem, systemem nawadniającym i zadaszonymi trybunami dla kibiców na ponad 200 siedzących miejsc. Wybudowano nowy parterowy budynek sanitarno-szatniowy, który służy piłkarzom i sędziom. W środku są dwie duże szatnie i pomieszczenia klubowe. Budynek wpisuje się w dbałość o środowisko i promocję odnawialnych źródeł energii. Ma pompę ciepła do ogrzewania pomieszczeń i instalację fotowoltaiczną do ciepłej wody.

– Obiekt o powierzchni 160 mkw. wykorzystywany jest również do innych wydarzeń sportowych. Tylko w ostatnim miesiącu odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rozegrane wieczorową porą przy oświetlonym stadionie przyciągnęły wielu kibiców. Na stadionie w Łabuniach organizowane były Powiatowe Igrzyska LZS, w których udział wzięło kilkaset osób z całego powiatu zamojskiego – wymienia wójt Mariusz Kukiełka.

Dwa boiska powstały natomiast przy szkołach w Łabuniach i Łabuńkach Pierwszych.

– To obiekty sportowe ze sztuczną murawą o powierzchni 1500 mkw. Oba są wyposażone w bramki i ogrodzenie w formie piłko-chwytów – przedstawia wójt gm. Łabunie.

Inwestycja kosztowała 5 mln 300 tys. zł, z czego 3,5 mln to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama