Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 05:55
Reklama
Reklama Akademia Bialska

Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferze

25 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie uroczyście zostanie otwarta wyremontowana właśnie wypożyczalnia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja jubileuszowej publikacji poświęconej powiatowej placówce kultury, a także minirecital miejscowego artysty. Na początku sierpnia rada powiatu podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji tej placówki w marcu 2025 r.
25 września wyremotowana wypożyczalnia zostanie uroczyście i oficjalnie oddana czytelnikom.
25 września wyremotowana wypożyczalnia zostanie uroczyście i oficjalnie oddana czytelnikom.

Uroczystości w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie (dawna oficyna Dworku du Chateau)  rozpoczną się o godz. 11.00. Symbolicznemu otwarciu wypożyczalni będzie towarzyszyć promocja książki „Historia Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie w kontekście bibliotekarstwa na Ziemi Hrubieszowskiej” oraz rozstrzygnięcie II Konkursu: Zgadnij GDZIE? czyli nasza książka na wycieczce, nagrodzenie jego laureatów, a także minirecital Adama Szabata.

CZYTAJ TEŻ: Hrubieszów: Powiat chce zaoszczędzić i zlikwidować bibliotekę im. prof. Zina

Ten rok jest wyjątkowo bogaty w wydarzenia w działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Profesora Wiktora Zina. W 2024 r. obchodzi ona podwójny jubileusz: 25-lecia działalności oraz 15-lecie nadania imienia Profesora Wiktora Zina. W 1999 r. wraz z Reformą Administracyjną przywrócony został powiat hrubieszowski, a jego ówczesne władze utworzyły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie. Placówka nieprzerwanie działa do dzisiaj. O historii biblioteki więcej można dowiedzieć się z wydanej właśnie jubileuszowej publikacji „Historia Powiatowej Biblioteki Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie w kontekście bibliotekarstwa na Ziemi Hrubieszowskiej”. Promocja książki towarzyszyć będzie uroczystemu otwarciu wypożyczalni po zakończonym właśnie remoncie.

– Był on niezbędny, aby niewielką przestrzeń wykorzystać jak najlepiej, żeby wypożyczalnia jak najbardziej służyła czytelnikom z powiatu hrubieszowskiego. Ostatnie większe inwestycje w wypożyczalni realizowano na początku lat 2000. Zakończony właśnie remont sprawia, że wypożyczalnia jest miejscem nowoczesnym, przystępnym i wygodnym, a także otwartym i dostępnym dla wszystkich, którzy będą korzystali z bogatej bibliotecznej oferty. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 72 tys. zł – poinformowała nas Sylwia Heś, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie.

Od początku działalności tej biblioteki, jej księgozbiór kształtowany jest w kierunku akademickim.

CZYTAJ: Siedem Pereł Biznesu w siódmej edycji plebiscytu Kroniki Tygodnia!

– Naszymi czytelnikami są głownie studenci i osoby uzupełniające wykształcenie. Obecnie księgozbiór powiatowej biblioteki liczy 7 817 woluminów, a w naszych zbiorach są także filmu i audiobooki – w sumie ponad 603 pozycje – wylicza dyrektor Sylwia Heś.

Trzeba przypomnieć, że 6 sierpnia tego roku Rada Powiatu Hrubieszowskiego (7 głosami „za”, 5 „przeciw” oraz przy trzech „wstrzymujących się” podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie w oparciu o projekt uchwały przygotowany przez etatowego członka zarządu powiatu Marka Poznańskiego. Jeżeli rada powiatu zdecyduje o likwidacji tej placówki w marcu przyszłego roku, to jej księgozbiór zostanie przekazany Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Czytelnik 26.09.2024 14:42
"Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.

Wieczny student 26.09.2024 06:59
To jest biblioteka mająca poziom, jeśli chodzi o księgozbiór. W miejskiej są czytadła. Najpierw zlikwidują tę, potem miejską

ZUZIA 25.09.2024 17:22
Smutna rzeczywistość ... Powiat powinniem szukać oszczędności w swoich portfelach, A szukanie ich w likwidacji placówek typu biblioteka, świadczy o ,, ciemnogrodzie,, pomysłodawców.

 

 

Reklama
ReklamaBnaer reklamowy firmy Kronika Tygodnia
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B firmy POWERLAND
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:22Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: ot dureń normalnieTreść komentarza: sbek doczekał się powrotu swoich metodData dodania komentarza: 26.09.2024, 16:21Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: "Decyzją Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego został przygotowany projekt uchwały mający na celu przekazanie partnerskiemu Powiatowi Lwóweckiemu który ucierpiał podczas powodzi, kwoty 100.000, 00 zł"- na bibliotekęnie ma kasy ale na PR w kontekście powodzi etatowy członek zarządu powiatu Markę Poznański szaleje. Przecież pomoc regionom powodziowym już w drodze od państwa a te 100 tysi lepiej zachować bo na Lubelskie kasa zostanie pewnie ograniczona w takiej sytuacji.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:42Źródło komentarza: Hrubieszów: Otwarcie wypożyczalni w napiętej atmosferzeAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Ty z tych co stosują zasadę "m**** w kubeł, bo na twoje miejsce jest dziesięciu"? Strach cię obleciał, że trzeba będzie pracowników szanować?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:37Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?Autor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.09.2024, 10:45Źródło komentarza: Hetman Zamość dojrzalszy. Wreszcie przełamał niemocAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Uwielbiam twoje durnoty panie burak. "Regulacje dot. sygnalistów i związane z tym procedury, nie stanowią nowości w porządku prawnym wielu innych państw. Przykładowo Wielka Brytania już od 1999 r. posiada stosowne regulacje w tym zakresie. W ramach Public Interest Disclosure Act, sygnaliści są chronieni przed odwetem ze strony pracodawcy. Regulacje PIDA przewidują trzy procedury sygnalizacji – wewnątrz organizacji, na zewnątrz do organów administracyjnych lub, też na zewnątrz, ale do organizacji pozarządowych np. mediów. Stosowne regulacje posiadają również Niemcy i Holandia"Data dodania komentarza: 26.09.2024, 08:19Źródło komentarza: Od dziś w firmach i urzędach są legalni „donosiciele”. Kim dziś jest sygnalista?
Reklama