Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 11 kwietnia 2025 02:24
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Lekkoatletyka: Zadanie zostało wykonane. Sportowcy zamojskiego klubu wywalczyli medale

Reklama
Agros Zamość posłał do Torunia na halowe mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców U23 niezbyt liczną reprezentację – trzy zawodniczki i jednego zawodnika. Sportowcy zamojskiego klubu wywalczyli tam dwa brązowe medale. Monika Romaszko była trzecią seniorką w biegu na 200 m, natomiast Kinga Staszczuk zajęła wśród zawodniczek do lat 23 trzecie miejsce w trójskoku.
W halowych mistrzostwach Polski w Toruniu na wysokim poziomie stał konkurs skoku w dal kobiet, niestety, bez udziału zawodniczek z Zamojszczyzny. Mistrzynią Polski została Anna Matuszewicz. Reprezentantka MKL Toruń uzyskała odległość 6.71, poprawiając własny rekord Polski w kategorii U23.
W halowych mistrzostwach Polski w Toruniu na wysokim poziomie stał konkurs skoku w dal kobiet, niestety, bez udziału zawodniczek z Zamojszczyzny. Mistrzynią Polski została Anna Matuszewicz. Reprezentantka MKL Toruń uzyskała odległość 6.71, poprawiając własny rekord Polski w kategorii U23.

W Toruniu Monika Romaszko wystartowała na dwóch dystansach – 60 i 200 m. W obu konkurencjach zakwalifikowała się do finału. W decydującej rozgrywce, w biegu na 60 m uczestniczyło osiem najszybszych w eliminacjach sprinterek, zaś w biegu na 200 m – sześć. W finale tego krótszego biegu była siódma, zaś na dłuższym dystansie zajęła trzecie miejsce.

Reklama

 – Liczyliśmy na ten medal Moniki Romaszko w biegu na 200 m, bo przed mistrzostwami miała czwarty wynik w rankingu. Ważny był wynik w eliminacjach. Dzięki niemu mogła pobiec w finale na czwartym torze, bardziej odpowiadającym jej parametrom, choć najkorzystniej by było, gdyby wywalczyła w eliminacjach prawo do startu w finale na torze piątym lub szóstym. Oczywiście o wiele trudniej biegłoby się jej na torach numer jeden i dwa, ze względu na konieczność wbiegania w ostre wiraże. Tor czwarty nie był dla niej idealny, ale poradziła sobie. Miała zdobyć medal. I wykonała to zadanie. Cieszę się z tego sukcesu – komentuje Konrad Firek, prezes Agrosu Zamość.

Rekord życiowy Moniki Romaszko w halowym biegu na 200 m wynosi 23.81 (rezultat ten osiągnęła 2 lutego tego roku podczas mityngu w Toruniu). W niedzielę nie pobiegła rewelacyjnie, uzyskując czas 24.14, ale najszybsze w tym biegu zawodniczki też bardziej skupiały się na miejscu, a nie wyniku. Mistrzynią Polski została Magdalena Niemczyk (23.24), drugie miejsce zajęła Marlena Granaszewska (23.85).

PRZECZYTAJ TEŻ: Siatkówka: "Nie stać nas na I ligę, więc się do niej nie pchamy"  – mówi trener Tomasovii Tomaszów Lubelski

Siódmy czas eliminacji (24.26) uzyskała inna sprinterka zamojskiego klubu, Izabela Jastrząb. – Weszłaby do finału, gdyby bieżnia była ośmiotorowa – wzdycha prezes Firek.

W biegu na 60 m można było zauważyć, dlaczego Monika Romaszko lepiej czuje się na nieco dłuższych dystansach sprinterskich. 

– Była najwyższa w stawce sprinterek, uczestniczących w rywalizacji na tym dystansie. Zanim się podniosła z bloków, to jej konkurentki były już daleko przed nią. Na dłuższym dystansie miałaby wystarczająco dużo miejsca i czasu, żeby nadrobić stratę. Dystans 60 m jest dla niej ewidentnie za krótki – twierdzi prezes Firek.

Kolejny złoty medal w rywalizacji na dystansie 60 m wywalczyła Ewa Swoboda, która jednak tym razem nie pobiegła tak szybko, jak w poprzednich latach, gdy też wygrywała tę konkurencję. 

– Finał przeprowadzony został o godz. 22.40. To nie jest korzystny czas na rozgrywanie biegów sprinterskich. Myślę, że to była główna przyczyna tego, że zawodniczki osiągnęły w finale niezbyt dobre rezultaty – mówi prezes Firek.

Sama Swoboda, w rozmowie z Aleksandrem Dzięciołowskim z TVP Sport, przyznała, że „to był bardzo słaby bieg”. 

PRZECZYTAJ: Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski na mistrzostwach świata

– Starterzy długo trzymali nas w blokach, prawie dziesięć minut. Przez to straciłam koncentrację – powiedziała Ewa Swoboda (wypowiedź dla TVP Sport).

W konkursie trójskoku kobiet Kinga Staszczuk po trzech seriach była dziewiąta, więc nie załapała się do finałowej ósemki. Mierzone miała dwie próby – drugą i trzecią. W tym trzecim podejściu uzyskała odległość 11.86, a więc daleką od własnej „życiówki”, wynoszącej 12.23. Dostała jednak brązowy medal w kategorii U23. Pewna miejsca na podium była już z chwilą rozpoczęcia konkursu, bo wśród jedenastu startujących sportsmenek znalazły się tylko trzy w wieku do 23 lat.

W mistrzostwach Polski, w barwach Agrosu zadebiutował niespełna 25-letni Błażej Ciżyński, były zawodnik MUKL Brodnica i BKS Bydgoszcz. W biegu na dystansie 3000 m zajął czternaste miejsce (czas 8:49.09). 

– Ciżyński? Szczerze mówiąc, nawet go nie znam. Pochodzi z woj. kujawsko-pomorskiego, więc do Torunia miał blisko. Ostatnio nie miał przynależności klubowej. Dwa lata temu zgłosił się do Marcina Nagórka, który nadal jest naszym zawodnikiem, a obecnie zajmuje się także szkoleniem w Warszawie. Rozpoczęli współpracę. Ciżyński chciał wystartować w Toruniu pod szyldem Agrosu, więc daliśmy mu taką możliwość. Z Zamościem łączy go tylko klubowa licencja. Trudno mi skomentować jego występ w Toruniu, bo nawet nie wiem, jak dotąd przebiegała jego lekkoatletyczna kariera – przyznaje prezes Firek.

W ostatniej chwili przed mistrzostwami pojawiły się pogłoski, że jednak wystartuje w nich Dominik Kopeć. Król polskiego sprintu ma w swoim dorobku siedem medali halowych mistrzostw Polski, w tym dwa złote (wygrywał bieg na 60 m w 2022 i 2023 r.). – Rzeczywiście był taki temat, ale szybko stał się nieaktualny. Kilka dni temu urodziło mu się dziecko, więc wolał cieszyć się szczęściem rodzinnym niż startować w zawodach halowych, czego od początku sezonu nie planował – mówi prezes Firek.

69. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Toruń, 22-23 lutego 2025

WYNIKI WYBRANYCH KONKURENCJI

60 m. Finał – 1. Ewa Swoboda (Podlasie Białystok, 7.23), 2. Aleksandra Piotrowska (AZS AWFiS Gdańsk, 7.35), 3. Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice, 7.39), 4. Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice, 7.41), 5. Jagoda Mierzyńska (AZS AWF Wrocław, 7.44), 6. Wiktoria Grzyb (MKL Szczecin, 7.49), 7. Monika Romaszko (Agros Zamość, 7.60), 8. Martyna Kotwiła (RLTL GGG Radom, 7.62). Eliminacje – 1. Swoboda (7.16), 2. Stefanowicz (7.33), 3. Piotrowska (7.34), [...] 7. Romaszko (7.49).

200 m. Finał – 1. Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa, 23.24), 2. Marlena Granaszewska (Podlasie Białystok, 23.85), 3. Monika Romaszko (Agros Zamość, 24.14), 4. Alicja Sielska (AZS AWF Kraków, 30.49), Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice, dyskwalifikacja), Martyna Kotwiła (RLTL GGG Radom, nie wystartowała). Eliminacje – 1. Niemczyk (23.42), 2. Granaszewska (23.88), 3. Kotwiła (23.97), 4. Romaszko (24.00), [...] 7. Izabela Jastrząb (Agros Zamość, 24.26).

3000 m. 1. Filip Rak (AZS Politechnika Opolska, 7:50.96), 2. Kamil Herzyk (SLiS Just Team Bielsko-Biała, 7:54.39), 3. Michał Groberski (UKS Barnim Goleniów, 8:02.33), [...] 14. Błażej Ciżyński (Agros Zamość, 8:49.09).

Trójskok. 1. Agnieszka Bednarek (AZS Łódź, 13.41), 2. Adrianna Laskowska (AZS Poznań, 13.25), 3. Karolina Młodawska (KKL Kielce, 13.15), [...] 9. Kinga Staszczuk (Agros Zamość, 11.86).

Reklama Baner reklamowy - Tomaszowska Kronika Tygodnia - facebook

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KonradTreść komentarza: W Tyszowcach chyba za 2 lata ... Dopiero przetarg na budowę ogłoszono.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 09:48Źródło komentarza: Dołhobyczów: Strzał w „10”. Ośrodek dla potrzebujących za państwowe dotacjeAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pretekst dla ciapatych.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 09:43Źródło komentarza: Dołhobyczów: Strzał w „10”. Ośrodek dla potrzebujących za państwowe dotacjeAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Dawanie z własnej woli jest wolnością ale czemu autor boi się zadać pytanie ile trzeba dać lekarzowi, pracodawcy za etat, czy w pseudo WOLNYCH SĄDACH lub w pseudo edukacji od korków PO Rektorków za papier wiedzy, ale z góry wiem że w obecnych czasach KOMUNY cenzura ogranicza redaktorów.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 09:41Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I znowu wróci pytanie: ile włożyć do koperty?Autor komentarza: łajzegaTreść komentarza: dokładnie tak jak za rządów pis: stali pod pałacem jarozbawa, cieli konfeti albo pałowali babcieData dodania komentarza: 10.04.2025, 09:26Źródło komentarza: Hrubieszów: Dewastacja na deptaku i ul. Basaja. Burmistrz Marta Majewska nie kryje oburzeniaAutor komentarza: gwiazda wschoduTreść komentarza: no przecież działa i to prężnie. Nie ma tygodnia żeby selfika nie zamieściła na fejsbuczku.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 09:24Źródło komentarza: Hrubieszów: Dewastacja na deptaku i ul. Basaja. Burmistrz Marta Majewska nie kryje oburzeniaAutor komentarza: KKTreść komentarza: Tu nie potrzebne CBA tylko biegli psychiatrzy, którzy wyleczą głupotę zamojskich urzędników. Jak można było zdewastować piękny klimatyczny jednolity architektonicznie stadion i postawić kurnikData dodania komentarza: 10.04.2025, 09:24Źródło komentarza: Zamość: Stadion znalazł się pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Reklama