Na starościnę powiatowo-gminnych dożynek w Starym Zamościu wybranoAnnę Karpowicz z Wierzby. Z mężem – Arturem prowadzi gospodarstwo rolne o wielkości 75 ha. Uprawiają głównie pszenicę (39 ha), rzepak, kukurydzę na ziarno i buraki cukrowe. Mają też duży sad pełen jabłoni, grusz, wiśni. Ich gospodarstwo jest zmechanizowane. Państwo Karpowiczowie dysponują m.in. kombajnem zbożowym i czterema ciągnikami.
Starostą dożynkowym będzie Jan Madyniak z Udrycz-Końca. Wraz z żoną, Anną gospodarują na powierzchni 89 ha. Specjalizują się w produkcji rolniczej. Uprawiają m.in. 37 ha pszenicy, 36 ha rzepaku i kukurydzę na ziarno. Mają m.in. dwa kombajny zbożowe i cztery ciągniki.
Starostowie dożynkowi staną na czele barwnego, tradycyjnego korowodu, który o godz. 10 zbierze się przy Szkole Podstawowej w Starym Zamościu. Z tego miejsca zaplanowano wymarsz na centralny plac dożynkowy, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości. Tam wyróżniający się gospodarze z powiatu zamojskiego otrzymają odznaczenia państwowe "Zasłużony dla rolnictwa".
Potem odprawiona zostanie msza w intencji rolników. Po niej zaplanowano m.in. przemówienia okolicznościowe. Jedno z nich wygłosi wicepremier Jacek Sasin. Na dożynkowej scenie pojawią się Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" (ok. godz. 14), Czadoman (godz. 16) i Veegas (godz. 19.). Dożynki zakończą się dyskoteką pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Astero.
Głównymi organizatorami tegorocznego rolniczego święta są: Starostwo Powiatowe w Zamościu i Urząd Gminy w Starym Zamościu. Dożynki odbędą się pod honorowym patronatem Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego.
Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje "Kronika Tygodnia".
Napisz komentarz
Komentarze