Weekend to dwa dni wolnego: sobota i niedziela, ale przy dobrym rozkładzie kalendarza jest szansa go wydłużyć. Pierwsza okazja przed nami. W środę przypada Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Żeby odpoczywać 6 dni (od 1 do 6 stycznia), musimy wziąć urlop na czwartek i piątek (2 i 3 stycznia).
Z kalendarzem w ręku
W 2020 r. Wielkanoc obchodzimy w kwietniu. Trzydniowy odpoczynek przypada na okres od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego (11-13 kwietnia).
Tegoroczna majówka – bez brania wolnego – potrwa 3 dni. Rozpoczniemy ją w piątek (1 maja) od Święta Pracy (czerwona kartka w kalendarzu), a zakończymy w niedzielę (3 maja), a więc w Święto Konstytucji i uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego za święto 3-majowe nie należy się nam dzień wolny.
W czerwcu będziemy mieli okazję na 4-dniowy odpoczynek. Boże Ciało wypada 11 czerwca. Biorąc urlop w piątek (12 czerwca), będziemy mogli cieszyć się długim weekendem.
Cały artykuł dostępny jest tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia
Napisz komentarz
Komentarze