Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 00:31
Reklama
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Mikroprzedsiębiorstwo: Pierogi Domowe u Agi

Właścicielką firmy garmażeryjnej Pierogi Domowe od Agi jest Agnieszka Ćwik. Przy pomocy 6 pracowników od 2016 roku zaopatruje mieszkańców Zamościa i okolic m.in. w pierogi domowe z różnym nadzieniem oraz pieróg gryczany.
Mikroprzedsiębiorstwo: Pierogi Domowe u Agi

Firma Garmażeryjna Pierogi Domowe od Agi rozpoczęła działalność w 2016 r. Sklep firmowy, w którym mieści się też kuchnia, znajduje się w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 6. Firma zatrudnia sześciu pracowników. Produkty sprzedawane są na miejscu, a także w sklepach PSS Społem.

Wizytówką pierogarni jest pieróg gryczany z ziemniakami i białym serem, zawijany w cieście, sprzedawany od 2017 r. Od lutego tego roku klienci mogą też kupić pieróg bez ciasta. Powodzeniem konsumentów cieszą się także pierogi z nadzieniem. Ich wybór jest naprawdę duży: ruskie, ruskie z cebulką, wiejskie, czyli z kaszą gryczaną i białym serem, z soczewicą, z mięsem, ze szpinakiem, z kapustą i z sezonowymi owocami. Do tego w menu są jeszcze kopytka i gołąbki. Wszystko świeże, przygotowywane według tradycyjnego przepisu. Pierogi są lepione ręcznie, po ugotowaniu schłodzone. Sprzedawane na wagę, a na życzenie klienta pakowane hermetycznie, żeby przedłużyć ich termin ważności. Pierogi robione są także na zamówienie.

– Dotychczas nasze największe zamówienie to 100 kilogramów pierogów – mówi Agnieszka Ćwik. Gdyby ktoś był ciekaw, na 100 kg potrzeba ok. 4,5 tys. pierogów! Miesięcznie firma sprzedaje też ok. 400 kg pieroga gryczanego (jeden taki pieróg pieczony w blaszce waży ok. 3 kg).

Choć w Zamościu i okolicy nie brakuje dostawców pierogów, przedsiębiorstwo Pierogi Domowe od Agi radzi sobie doskonale, a ich produkty schodzą „jak ciepłe bułeczki”.

– Pierogi i inne dania mączne to zawsze ulubione jedzenie dzieci. Dorosłych zresztą też. Nic dziwnego. Są pożywne, smaczne, bo przygotowujemy je z najlepszych, prostych składników, z tradycyjnego przepisu. To dobry pomysł na szybki obiad czy kolację – mówi właścicielka A. Ćwik.

Pierogi Domowe od Agi są kolejnym kandydatem w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo Roku do nagrody głównej naszego plebiscytu Perły Biznesu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama