Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 00:20
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Mikroprzedsiębiorstwo: Karczma rybna "Karpiówka"

Karczma rybna „Karpiówka” w Bełżcu została założona w 2015 roku. Jej właścicielką jest Anna Kuśmierczak-Kuceł, ale na sukces restauracji pracuje cała rodzina oraz 9 pracowników.
Mikroprzedsiębiorstwo: Karczma rybna "Karpiówka"

Karpiówka to rodzinna firma, która jak mówi jej właścicielka Anna Kuśmierczak-Kuceł, powstała z pasji i opiera się na trzypokoleniowej tradycji rybackiej.

– Gdyby nie Gospodarstwo Rybackie „Bełżec” istniejące od lat 60. ub.w., nie byłoby karczmy. Dalej, gdyby nie zaangażowanie naszych wspaniałych pracowników i całej rodziny, karczma by się tak dobrze nie rozwijała. To zasługa wszystkich – dodaje właścicielka. „Karpiówka” serwuje dania ze świeżych ryb, głównie karpia, sandacza i pstrąga, ryby wędzone i przetwory (produkty w słoikach i wyroby garmażeryjne sprzedawane są m.in. w Zamościu w sklepie Lux i w Lublinie, m.in. w Staropolskiej Galerii Smaku). Wiele przepisów jest autorstwa kucharzy z „Karpiówki”. Szlagierowe potrawy to żur na wędzonym sumie i pierogi z karpia. Pierogi z karpia oraz karp wędzony dzwonki to pierwsze przysmaki z powiatu tomaszowskiego, które zostały w ub. roku wpisane na ogólnopolską listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez ministra rolnictwa. 

„Karpiówka” to restauracja uwielbiana przez smakoszy ryb nie tylko ze względu na wyborne dania. Popularność zyskuje także dlatego, że jest jedyną restauracją w Europie łączącą dwufunkcyjne wykorzystanie budynku.

– Mamy karczmę, w środku której płynie rzeka. Na niej wybudowana jest płuczka, z pomocą której w grudniu odławiamy prawie 100 ton karpia – tłumaczy właścicielka. 

Jak podaje Anna Kuśmierczak-Kuceł, w stosunku roku 2018 do 2019 przychody z działalności „Karpiówki” wzrosły o 180%. Restaurację odwiedzają nie tylko miejscowi czy turyści z Polski, ale i zagranicy. Właścicielka i jej rodzina dbają o promocję tego biznesu. Organizują warsztaty dla dzieci i wizyty studyjne dla dorosłych, z którymi chętnie dzielą się doświadczeniem rybackim. Promują w mediach swoje autorskie potrawy, a jednocześnie region. Uczestniczą w konkursach. Są laureatami wielu nagród, m.in. statuetki Srebrny Gryf Powiatu Tomaszowskiego 2017. Teraz będą mieli szansę zdobyć statuetkę Perły Biznesu w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo Roku. 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama